Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Autoimmun pajzsmirigy betegség...

Autoimmun pajzsmirigy betegséget szükséges még nálam gyógyszerrel kezelni?

Figyelt kérdés
Néhány napja lettek meg az eredményeim, magasan termelődtek antitestek a pajzsmirigyem ellen, valóban autoimmun betegségem van. Csakhogy én nem tudtam elmenni a leletekért, hanem anyukám hozta el. Az orvos kérdezte tőle, van e mostanában panaszom. Mivel mostanában nem ismételgetem itthon ugyanaz, amit pár hete az orvosnak is elmondtam(gombóc a torkomban, nehéz nyelés), anyukám azt mondta mostanában nem szoktam panaszkodni a pajzsmirigyemre. Az orvos nem is írt fel tiroxin tablettákat, semmilyen kezelést, csak vissza kell mennem 3 hónap múlva és újra megnézetni az antitesteket a véremben. Ha az orvos tud arról, hogy ezek a tünetek még mindig fenn állnak, akkor kapnék valami kezelést? De ezen a héten már szédülök is mindennap, állandóan rekedt vagyok, és elegendő alvással is fáradt,sok szívdobogásérzés(amit nem hiszem, hogy egy pohár gyenge kis kávé is okozhat). Nem lesz semmi bajom a legközelebbi vizsgálatig? Vagy ha igen, azt időben észrevesszük, és elmehetek gyorsan kórházba? Mert attól rettegek, hogy hirtelen leszek rosszul. (Az első szorító érzések a torkomban, és a nyelési nehézség úgy három hónapja jelentkeztek, és ha számít, most 19 éves vagyok.) Akinek van tapasztalata írjon, kérem! Köszönöm

2014. máj. 24. 21:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
TSH-m kb. 3 hónapja kicsit magasabb volt, 2 hónapja normális.
2014. máj. 24. 22:02
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nyelési nehézségeid vannak, pláne ha rekedt vagy, akkor valószínűleg baromi nagy lehet a pajzsmirigyed (a rekedtség annak a következménye, hogy a mirigy nyomja a hangszalagok mozgatásáért felelős ideget). A fáradtság, szívdobogásérzés is kórjelző. Milyenek lettek a leleteid (TSH, fT3, fT4)? Én a helyedben visszamennék, mert amiket leírtál, azok valódi problémák, és az orvosnak valószínűleg úgy jött le anyukád beszámolója, hogy szubjektíve minden OK.
2014. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem látszik külsőleg nagynak a pajzsmirigyem.
2014. máj. 24. 22:09
 4/11 A kérdező kommentje:
Az állandó rekedtség vagy 3 napja kezdődött.
2014. máj. 24. 22:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj vissza. A nyelési nehézség komoly megnagyobbodást jelez akkor is, ha kívülről nem látszik. Te is nyugodtabb leszel, hogyha kontroll alatt tartják a dolgot.
2014. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja értem. Ha a TSH, fT3 és fT4 normális, akkor kicsi az esélye, hogy hirtelen rosszul legyél a pajzsmirigyed miatt. Ebben az esetben várnék pár napot (hátha a fáradtság, rekedtség valami fertőzés következménye, amit hamar kiheversz). Ha nem javulnak látványosan a panaszaid pár nap alatt, vagy ha az említett értékeid nincsenek a normál tartományban, akkor visszamennék most, nem várnék 3 hónapot.
2014. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! Kedden fogad legközelebb az orvosom, akkor visszamegyek inkább. Addig azért remélem rendben lesz :) A papíron ez áll: TSH: 2,38 FT4: 14,68 Rvs.: 4,7 ATG. 316 + IU/ml; ATPO.> 1300.0 + U/ml
2014. máj. 24. 22:19
 8/11 anonim válasza:
Én is csak azt tudom javasolni, hogy keresd fel a dokit újra. Nekem anno a szívdobogásomra is szednem kellett gyógyszert. (Nyugalmi helyzetben is 103 volt a pulzusom)
2014. máj. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Arra belgyógyász nekem is írt fel téeln, de megfájdult tőle szívem, és abbahagytam a szedését. :)
2014. máj. 24. 23:02
 10/11 A kérdező kommentje:
télen*
2014. máj. 24. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!