Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy műtét szükséges?...

Pajzsmirigy műtét szükséges? Megoldódik attól a probléma? Akinek van bármilyen tapasztalata kérem írjon.

Figyelt kérdés
Új fórumozó lévén az olvasott véleményekből azt a következtetést vonom le, hogy a pajzsmirigyműtéttel nagyon sok embernek nem oldódott meg a problémája. Naívan felvetődik bennem, mennyire volt szükséges mindenkinél a műtét, ha csak szenvedést okozott. Feleségemnél, aki tíz éve inzulinos cukorbeteg, az endokrinológus orvos pajzsmirigy vizsgálatot kért, mert a nyak jobb oldalán egy babszem nagyságú duzzanatot vett észre. Labor, ultrahang, cytológia. Eredmények: Labor TSH 99,31; TH4 7,45. Ultrahang a jobb oldal alsó harmadában kisebb göbök, ciszta. Cytológia: atypusos folliculus sejtek, malignitas gyanúja is fennállhat. Az endokrinológus véleménye: a THS szintre hozása után műtét. Egy kívülálló szerint teljes mértékben igaz! Az itt olvasott „élménybeszámolókból” azonban nem teljesen látom egyértelműnek a helyzetet. Akinek van bármilyen tapasztalata kérem írjon. Szükséges a műtét?
2009. márc. 6. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán értek a dologhoz, de ha nem ismeritek pajzsmirigy ügyben érdemes ezt az oldalt megnézni:


[link]

2009. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A cytológiai eredmény nem zárja ki a malignitast, azaz rosszindulatúságot. Én műtetném.
2009. márc. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Borzasztó magas a TSH-ja! Nekem amikor 21 körül volt szédültem, szívremegésem volt! Ez a pajzsmirígy szerintem nagyon összetett betegségre képes és két embernél sem egyforma. Inkább keressetek fel több orvost az eredményekkel, ha nem bíztok a jelenlegi diagnózisban. A konzilim.hu-n emailt lehet írni a szakorvosnak, én már többször írtam neki, legkésőbb másnap válaszolt! Jobbulást!
2009. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!