Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ujjaim zsibbadnak és fájnak a...

Ujjaim zsibbadnak és fájnak a jobb kezemen. Valószínű kéztő alagút szindróma. Ideggyógyász vagy kézsebészet?

Figyelt kérdés

2014. máj. 24. 22:59
 1/3 anonim válasza:
100%

Üdv!

Ne haragudj, hogy nem közvetlen a kérdésre válaszolok, csak van pár dolog amit érdemes tudnod, ha esetleg eddig nem tudtad volna.

Először is: Ha tudod, hogy valószínűleg kéztőalagút szindrómád, másnéven carpalis alagút szindrómád van, akkor gondolom tájékoztatott az orvos, vagy tájékoztattad magad, hogy ez valójában micsoda... Ha mégsem, akkor kérdezz nyugodtan, csak nem akarom feleslegesen leírni... :)

A másik dolog az, hogy ezt a problémát nem feltétlen műtéti úton lehet megoldani...sok más opció is van rá... Igazából a betegség súlyosságától függ. Így kívülállóként nem tudom, hogy a tied milyen "stádiumban" van, de a súlyosságtól függően lehet kezelni az alábbiak szerint: gyulladáscsökkentő gyógyszerek, helyileg alkalmazható kenőcsök, fizikoterápia, szteroid injekció adása az adott helyen, és csak a legsúlyosabb esetben van szükség műtéti beavatkozásra.

Egyébként maga a műtét kb. 20 percig tart, (általában) helyi érzéstelenítéssel.

De most hogy így átgondoltam több, mint valószínű, hogy kézsebészeti ügy, ugyanis ez gyakorlatilag egy perifériás idegnek a nyomódása (leegyszerűsítve).

Remélem segíthettem valamennyit; ha kérdésed van írd meg nyugodtan, de nem garantálom rá a választ! :)

2014. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Az előző vagyok!

Javítanám magam: "kézsebészeti ügy" HELYETT idegsebészeti ügy-et akartam írni, pont emiatt mondtam a perifériás ideget is.

2014. máj. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a tájékoztatásodat! A diagnózist magam állapítottam meg,ami a tünetek alapján egyértelműnek tűnik.A lehetséges gyógyítási módokról én is tájékozódtam,csak nem voltam vele tisztában, hol is induljak el.Érdekes módon én mindig "bevonzom" a megoldásokat a problémáimra, mikor már tényleg nem találom a megoldást....Teljesen véletlenül betévedtem egy gyógyászati segédeszköz boltba és elmondtam a tüneteket. Ajánlottak csuklószorítót,amiben alul és felül is fém ill. műanyag rögzítő sín van.Nagyon kényelmes, éjjel is ebben alszom . Megakadályozza a csukló mozgását, de bármilyen munkát elvégzek benne. A fájdalom és a zsibbadás szinte teljesen megszűnt:-)Ajánlom másnak is ezt az egyszerű megoldást!

Köszi mégegyszer a segítségedet, és jószívvel ajánlom figyelmedbe a "vonzás törvényét", nekem jobbá teszi az életem, persze hinni kell benne és csak a jó dolgokra koncentrálni.Kicsit eltértem a témától,valószínű ez téged nem is érdekel, bocs...

Szia

2014. máj. 28. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!