Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tehetnék a beödémásodott...

Mit tehetnék a beödémásodott bal karommal, hogy lejjebb menjen a duzzanat és ne érezzem a feszítő érzést? Nem bírom behajtani az ujjaim és a könyököm.

Figyelt kérdés
Mellrák miatt a második kemón vagyok túl, de mindenre allergiás vagyok. Bőrklinikán szteroidokat írtak fel a hasamon jelentkező fekete, piros, tarjagos viszkető foltokra, amiket a Clexán okozott. A bal karom végig be van ödémásodva, nagyon feszül, szúr. Rózsaszín, vizes váladék folyik az orromból, hasonló képpen rózsaszín a fehér wc papír is wc használat után. A Medroltól rengeteg savam keletkezett, ami felmarta a nyelőcsövem, torkom, és a nyelvem tövét. Pépeset tudok csak enni. Tegnap el kezdett a körmöm lilulni. Először a két hüvelyk ujjamon, mára a többin is elindult a lilulás. Feszül és zsibbad a jobb alsó lábszáram, a lábujjai és a talpam, már az első kemó után éreztem, hogy érzéketlenné váltak. Az orvos egy hete leállított mindent, mondván, hogy még a végén a kemó hatásainak kivédésére adott készítmények visznek el. Tanácsokat nem kaptam. Tegnap éjjel hívtam az éjszakai felnőtt ügyeletet, hogy nem érzem magam jól, de azt mondták, hogy ezek a kemó mellékhatásai, nincs mit tenni.

#kemóterápia-mellékhatás
2014. máj. 25. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne a felnőtt ügyeletet hívd, hanem telefonálj be vagy menj a kékgolyóba (ott kezelnek?), ott van egy ügyeletes orvos mindig, akinek az a dolga, hogy ilyen esetekben segítsen!!! Az ödémához is orvosi segítség kell (esetleg leszívás), és gyógytornász.
2014. máj. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kompressziós kesztyűt és karharisnyát hordasz? Vényre írható, bár a nincs közgyógyod, valamennyit kell fizetni érte.
2014. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az orvosra rákérdezek majd kompressziós alkalmazás tekintetében. Még nem volt műtét, ezért nem tudom miért az ödéma.
2014. máj. 25. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!