Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez? Inkontinencia?...

Mi lehet ez? Inkontinencia? Hiperaktív hólyag-szindróma? Vagy sima felfázás?

Figyelt kérdés

Nem orvost keresek interneten keresztül,csak amíg nem jutok el orvoshoz, addig igencsak jól jönne,ha valaki,aki hasonló helyzetben van/volt, tudna pár hasznos információval ellátni,mivel nagyon aggódom,hogy örökre így maradok!


Egy hete tartó állandó vizelési problémám van.

(nem tudok róla,hogy valahol, valamikor a közelmúltban felfáztam volna,így ezt a gyanút eléggé csak kizárom, valamint nincs égő vizeletem sem,ami felfázást igazolná.)


RETTENTŐ SOKAT (!) kijárok nappal és éjjel egyaránt!!! Nem is tudom számba venni,hányszor pisilek egy nap. Van, hogy szó szerint egymás utáni vizeléseim vannak. Amint leszállok, egy perc se telik el,és már ismét wc-n vagyok. Van,hogy alig engedek ki vmit,de az inger akkoris a wc-re kényszerít. Éjjel is kijárok többször, 4x biztosan! Ráadásul a legrosszabb az egészben, az a meg nem szűnő vizelési inger. Van,hogy csak vmi csurran,ha leülök a wc-re,de beleőrülök,ha nem jutok el wc-re, annyira ingerel! Úgy érzem,h bepisilek,ha nem jutok el ezeknél az érzeteknél a wc-re. ...ÉS Amint végeztem,máris ingerel újra és újra!!! Nem szűnik!!!! Hihetetlen,de nem szűnik! Pedig ilyen előtte sose volt még! Próbálom kitolni az időt a vizelési ingernél,de nem bírom ki! Muszáj mennem. Elég erős ember vagyok,de most már elszállt a türelmem és nem tudom mi lehet ez, már nagyon meg vagyok rémülve és a munkámból kifolyólag nem egyszerű szabadságot kivennem és orvoshoz rohanni,de jövő héten el kell jutnom, valakinek segíteni kell ezen! A folyadékot se tolom magamba ezerrel, szóval ez sem lehet ok rá.


A kérdésem az lenne,hogy vajon a fent említett három betegség közül van valamelyiktől tartani valóm? Akinek valamelyik van ezek közül vagy valamilyen másik hasonló betegsége,az segítene és ellátna hasznos információkkal? Akinek ilyeneik vannak,azok hasonló tünetekkel rendelkeztek?

Az első két betegséggel együtt lehet élni,ha ilyenem van????

Milyen vizsgálattal szűrhetők ki ezek a betegségek???

25 éves lány vagyok, és nincs semmi betegségem,gyógyszert sem szedek....



2014. máj. 25. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Fel vagy fázva. Holnap ballagj el a körzetihez, erre antibiotikum kell. 3 nap alatt elmúlik tőle. Ne fantáziálj ilyen horror betegségeken,nem feltétlenül égő az a vizelet.
2014. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
amit a köznyelv felfázásnak hív az bakteriális fertőzés, ennek összeszedéséhez nem kell "felfázni"...elmész az ügyeletre, pisilsz egy pohárba, doki beledug egy tesztcsíkot és felírja a megfelelő antibiotikumot...pár nap és elmúlik...a pánikbetegséget és hipochondriádat meg pszichológus tudja kezelni
2014. máj. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó hogy nem daganat rögtön... ennyi mindent beképzelni

egyszerűen felfáztál

2014. máj. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elindult vesekő, ürülőben levő vesehomok is okozhatja. Ilyenkor a vizeletet vérre (vörösvérsejtek jelenlétére) ajánlatos megnézni (még akár házilagosan is). Minimális vérzés csak alapos vizsgálattal deríthető ki, mert úgy ránézésre nem tűnhet fel.
2014. máj. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is fertőzéses felfázás.

Vegyél csalánkivonatot, vagy csalánteát, és sok folyadékot igyál, meleg ülő fürdő kamillában, forró vizes palack, intim torna,ezektől máris jobban érzed magad, és amint lehet orvos.

Egyébként az általad említett betegségek mindegyike gyógyítható.

2014. máj. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia mi lett az eredmenyed? Tudhato?
2021. jan. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugysnez volt 1 évig. Allandó inger. Hamar eljutottam bepisilés határán lévő erzéshez. Jó esetben 1 óra. Rossz esetben mire a wc után kezet mostam, máris sürgető ingert éreztem.


Wc-n viszont általában nagyon nehezen, lassan indult.


Szedtem rá gyógyszert. Az állandó inger nem változott. Nem tudtam vizeletet indítani.


Erre pelenka sem megoldás. Munkahelyen munka közben állva erőlködjek, hogy 5 percenként pisiljek? Vagy előredőlve nyomjam a hólyagom ülő munkánál?


Végül javult annyit,hogy 1 órat bírtam. Napi 3-5 dl folyadékkal


Soha nem pisiltem be. Mégis inkontinenciát állapítottak meg.

2022. nov. 7. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

“ Végül javult annyit,hogy 1 órat bírtam. Napi 3-5 dl folyadékkal”


Ha ilyen keveset iszol nem csoda, hogy állandóan pisilned kell

2022. nov. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha 2 litert ittam, a wc és az ágy közözt ingáztam. Ki sem tudtam mozdulni.


Az erős inger miatt nem tudtam elaludni. Vagy éjjel 6-10x ébredtdm.


Pelenkában sem tudtam volna. A nagyon erős inger miatt. Nem az volt, h erős inger, bepisilés, 1 óra múlva újra.


Nagyon nagyon fokozta.


Azt mondták, hogy soha nem múlik el. Mègis elmúlt.

2022. nov. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!