Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire magas értéknek...

Élet Mindenekelőtt kérdése:

Mennyire magas értéknek számít az emelkedett Amiláz érték,84 U/L (felső határ 80) és a Lipáz 109 U/L (felső határ 60)?

Figyelt kérdés
Ez a május 27-i vérvételen mutatkozott meg, előtte néhány napig hasi tájon övszerű kellemetlen, de nem túl nagy fájdalom volt és étkezés után hasmenés volt. Diétára csökkentek a tünetek.

2014. máj. 28. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Hasnyálmirigy érintettségre utal, tulajdonképpen az övszerű fájdalom is . Gondolom még diétázol. Nem vészesen magas.

Azt kell megnézni mi van a háttérben / hasnyálmirigy gyulladás, epekő, epepangás, májcirrózis stb /.

De ha előtte nagyon bekajáltál, nagy mennyiségű zsíros, nehéz étel fogyasztása esetleg nagyobb mennyiségű alkohol fogyasztás az is tud ilyet csinálni, viszont akkor ez komoly figyelmeztető jel.

2014. máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
GOT, GPT, GGT az jó volt. / első vagyok/
2014. máj. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tkiss válasza:
Nos, én jelenleg egy belvárosi kórházban vagyok hasnyálmirígy gyulladással, s amikor bejöttem tény, hogy igencsak vacakul éreztem magam. Nekem a Lipáz és amiláz szintem is 2700 felett volt a labor szerint. A kezelő orvos is elég rémülten vette a lapot. Próbáltam rákeresni, hogy ennek a 2 értéknek mik a határai, pl.kóma, halál stb, de semmi ilyet nem találtam a neten.
2015. ápr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!