Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hirsutizmus-ban szenvedő nők....

Hirsutizmus-ban szenvedő nők. Van esély a gyógyulásra?

Figyelt kérdés
Szerintem hirstuizmusban szenvedek (fokozott szőrnövekedés nő létemre). Az arcomon és a karomon még nem nagyon látszik (kicsi bajusz, amit szőkítek, gyenge szakáll), de a combjaimon erős fekete szőr van és a hasamon is látható sötét szőr jelent meg, a mellkasomon, mellemen is kezd nőni. Orvosnál még nem voltam, sajnos nincs bátorságom elmenni nagyon szégyellem. Akiknek ilyen betegségük van vagy volt kérem írják le a tapasztalataikat! Gyógyítható ez az állapot, van esély, hogy eltűnik a szőr?
2014. máj. 30. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem bántásból írom, de ugye Te is tudod, hogy ez nagyon súlyosnak tűnik? Minél előbb menj el orvoshoz! Nőgyógyászhoz meg endokrinológushoz is, mert nagyon komoly hormonzavar állhat a tüneteid hátterében. Meg kell, hogy nézzék a hormonszintjeid, meg a cukoranyagcseréd állapotát, és valószínűleg kapsz majd gyógyszereket. Megértem, hogy szégyenled, mindenki utál orvoshoz menni, meg nagyon rossz érzés, hogy az ember olyan kiszolgáltatott. De az orvosok hidd el, mindenféle beteget látnak, és nekik ez természetes, tényleg nem kell magad szégyellni! :) Gondolj arra, hogy viszont ha nem mész el minél előbb, akkor csak romlani fog az állapotod, ezért jobb minél előbb túlesni rajta! A ciklusod rendben van amúgy? Vannak súlyproblémáid? Hajhullás, pattanásos bőr?
2014. máj. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyjából rendszeresen megjön, de kevés a menstruációm, pattanásaim nincsenek (serdülő koromban is alig volt) és a hajam sem hullik.
2014. máj. 30. 10:19
 3/3 A kérdező kommentje:
A BMI szerint 5kg súlyfeleslegem van.
2014. máj. 30. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!