Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi a veszélye a fertőzésne...

Mennyi a veszélye a fertőzésnek illetve a betegségeknek egy nyelvpiercing behelyezése után?

Figyelt kérdés
Nyelvpiercinget szeretnék,de sok olyat hallottam hogy pl: Hív fertőzést vagy akár több veszélyes problémát okozhat egy piercing! Ez mennyire lehetséges és mennyire igaz?

2014. jún. 2. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben igaz.
2014. jún. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen, de az az igazság, hogy bármilyen nem megfelelő körülmények között behelyezett ékszer fertőződéshez vezethet...

LÁttam olyat, akinek egy sima fülbevaló miatt kellett megműteni a fülét (eltaláltak valami ideget és elfertőződött)...


Azért nézz utána neten, hogy milyen hátrányai lehetnek, mert minden ékszernek megvannak a maga hátrányai, és jó ha az ember tisztában van velük, mielőtt megcsináltatja...

Én az industrialom előtt elfertőződött industrialos képeket videókat nézegettem, hogy felkészüljek a legrosszabbra is - semmi baja, tökéletes...kicsit kiszakadt az alsó része, de fertőződés nem volt...


Amúgy attól, hogy ez megeshet nem feltétlen fog előfordulni...nagyon sok múlik a pierceren és az "alany" szervezetén is...

Amúgy én is szeretnék majd nyelvpiercinget, de engem az tart távol tőle egyelőre, hogy fogszabályzóm van, és az már kicsit sok lenne...de majd ha leveszik...:D

2014. jún. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Veszélye van, mégis csak egy idegen tárgyat raknak a nyelvedbe.

Ha normális helyen csináltatod meg, akkor a HIV fertőzés esélye szinte zérus, legalábbis ott helyben. Utána már a te dolgod. Ha egy AIDS vagy HIV hordozós illetővel testnedves kölcsönhatásba keveredsz, akkor magasabb egy kicsit, de amúgy akkor is van esélye (eléggé magas)...

Tiszta, steril hely, steril tű, steril ékszer, steril eszközök... majd utána a rendes ápolás és nem lesz bajod. (és fontos az is, hogy profinál csináltasd!)


Szóval 50%ig igaz, 50%ig nem.

Bármi egyéb kérdésed lenne, csak írj privátban!


- The Blueskin -

2014. jún. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!