Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek van némi alapja...

Szerintetek van némi alapja annak hogy skizofrén lehetek? 15/L

Figyelt kérdés
Szóval azt vettem észre magamon,hogy olyan érzésem van mintha mindig figyelne valaki,folyamatosan csak arra tudok gondolni hogy irányitanak engem és mindennap félelemmel nézek körbe.Meghökkentő de nemistudom hogyan magyarázzam el,vonalakat látok elnézek valami mellett és kirajzolódott vonalakat látok éppen arról a tárgyról amit láttam és kék zöld árnyalatokat mellette.Mindig a gondolataimmal vagyok elfoglalva próbálom magamban sorrendbe rakni a normális és nem normális dolgokat.Soha senkinek nem beszéltem erről mert tudom hogy ez nem normális.Pl: nézem hogy mitcsinálok épp "most" és tudom hogy kb félóra múlva már tökmáshol leszek jó ezt most elég hülyén magyaráztam el...Az idő fogalma egyrejobban össze zavar és néha szoktam beszélni magamban de az nem olyan gyakori....Kérlek ha tudtok akkor válaszoljatok valami normális mondattal és ne a gúnyt érezzem belőle...köszönöm

2014. jún. 5. 00:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Menj el a haziorvosodhoz,meseld el ezt neki.
2014. jún. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az időérzékelés zavara (is) a skizofrénia.


[link]


meg itt is keress rá mert vannak ilyen kérdések, hátha van benne értelmes válasz.

2014. jún. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
ez rémisztő..de nem mondanám el anyuméknak ..elég teher éri őket nagyon sok minden történt velem mostanában és ők is eléggé ki vannak...mióta anyuék elváltak és összevissza költöztünk vagy 6000 dolog történt velem azóta érzékelem mindezt...érzéketlennek tartom magam szomorúnak és úgy érzem mintha (abnormálisan) máshogynéznék a világra ...Idióta vagyok ._.
2014. jún. 5. 00:23
 4/16 anonim ***** válasza:

ez nem skizofrénia hanem hipochondria...



Szóval azt vettem észre magamon,hogy olyan érzésem van mintha mindig figyelne valaki,folyamatosan csak arra tudok gondolni hogy irányitanak engem és mindennap félelemmel nézek körbe.


ez paranoia



Meghökkentő de nemistudom hogyan magyarázzam el,vonalakat látok elnézek valami mellett és kirajzolódott vonalakat látok éppen arról a tárgyról amit láttam és kék zöld árnyalatokat mellette.


ez pedig színérzékelési probléma - szem-idegi probléma, a pálcikák/csapok szorakoznak a szemedben.



Mindig a gondolataimmal vagyok elfoglalva próbálom magamban sorrendbe rakni a normális és nem normális dolgokat.


depresszió, pánik betegség


Az idő fogalma egyrejobban össze zavar


szimpla szétszórtság, szorakozottság, memória zavar.



és néha szoktam beszélni magamban de az nem olyan gyakori.


mindenki szokott magában beszélni, ez már teljesen természetes dolog. A mi családunkban pl néha még hangosan gondolkodni is szoktunk.

2014. jún. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Na akkor most melyik jellemzőbb egyébként pánikbeteg vagyok a családban mindenki az borzalmas hogy egyik pillanatról a másikra rosszul leszek és a szivem majd kiugrik a helyéről és anyám szerint ez 15 éves korban nem normális
2014. jún. 5. 00:30
 6/16 A kérdező kommentje:
ja és az egyik rokonunk skizofrén volt..a sarokban beszélt Jézushoz ._. (legalábbis azt állitotta) lehetséges hogy öröklődött?
2014. jún. 5. 00:39
 7/16 anonim válasza:
Így elsőre érzelmi trauma által kiváltot pánik és hisztrionikus zavarnak tűnik, amelybe túlságosan belelovaltad magad.Ettől függetlenül lehet akár skizofrénia is.Innen, az interneten keresztül még egy hivatásos pszichológus/pszichiáter sem tudna diagnosztizálni, és nem is vállalná.Én azt javaslom, mindenképp látogass el szakemberhez, nem feltétlenül komoly baj, de abból amit leírtál, úgy látom el kélne némi segítség, ha más nem egy terápiás beszélgetés/enyhe nyugtató.
2014. jún. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
7/7-es vagyok.Igen, némi esély van a skizofrénia öröklődésére, már csak ezért is menj el.A szüleidnek meg sokkal nagyobb probléma lesz, ha neadjisten tényleg komoly a baj, és későn derül ki.
2014. jún. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a válaszokat.Viszont amit még megszerettem volna veletek osztani az elég beteg :D... Szóval ne nevessetek ki légyszi.Tehát úgyérzem minttha sokszor nemis a saját testemben lennék,mintha egy kamera lennék vagy valami hasonló ránézek a kezemre és "ki akarok belőle jönni"
2014. jún. 5. 00:51
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is látogass el szakemberhez. Én csak azért nem hinném, hogy skizofrénia lenne, mert azzal nem jár betegségtudat, te pedig egyértelműen érzed, hogy ez a dolog nem normális. Gondolj arra, hogy a szüleidnek az mekkora terhet jelentene, ha esetleg súlyosbodna a helyzeted és olyan rohamaid lennének, amik már ijesztőek, vagy önveszélyesek. Jobb tisztában lenni azzal, hogy mi a gond, lehet, hogy tényleg rövid úton az elejét lehet venni az egésznek, és te se leszel ideges miatta meg a szüleidnek se lesz gond.
2014. jún. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!