Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyha szeretek magamban...

Hogyha szeretek magamban beszélgetni, de nem képzelek senkit mellém, viszont elég gyakran csinálom, akkor skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés
..?

2014. ápr. 29. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt gondolkodásnak hívják, nem? :)
2014. ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha komolyan válaszolsz is. De akkor sem bíztos.
2014. ápr. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első: Igen, lehetséges, hogy csak szimplán szeretek hangosan gondolkozni..:)


Második: Hát.. Igazából ezt úgy kell elképzelni, hogy nincsen nagyon olyan személy az életembe, akinek kibeszélhetném a problémáim, élményeim, így magamnak mondom el..:) Nem tudom benntartani..:D

2014. ápr. 29. 19:06
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
A skizofréniának ehhez semmi köze. Eleve többféle skizofrénia létezik, és ha az lennél, akkor nem tudnád magadról. Szerintem is, ez csak szimplán gondolkodás. Hátránya azonban, hogy csak a "saját fejedben" élsz, a saját gondolataidat forgatod, nem ismered meg mások szempontjait, nem kapsz másoktól "tükröt" arról, hogy milyen is vagy valójában.
2014. ápr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez nem skizofrénia, ha csak nem hallucinálsz. Amire gondolsz az szerintem a disszociatív tudatzavar, amikor több személyisége van valakinek.

De nyugi, neked semmi bajod, csak gondolkodsz :)

2014. ápr. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2014. ápr. 29. 21:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is szoktam így lenni,csak én magamban,de sokszor kérdéseket fogalmazok meg magamban az élet sejtelmeiről,és válaszolok rá magamban,de persze van kinek is kibeszélni a problémáimat,de vannak olyan dolgok,pl.családi gondok,amiket nem akarok elmondani senkinek,ezért inkább magamban oldom meg a gondot...
2014. ápr. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinnem, hogy ez skizofrenia. En egy kulfoldon elek, s a barataim mind Pesten vannak. suliban sokszor kepzelem oda az egyik baratomat, s gondolatban vele "beszelgetek" vagyis inkabb elkepzelem, hogy beszelunk s o ott van. Otthon angolul meg nemetul szoktam hangosan mindenfelerol beszelni gyakorlaskepp, meg a zuhanyzoban anno beszelgettem egy kepzeletbeli baratnommel, elmondtam mi a bajom, mert nagyon nem volt senki akinek elmondhatnam mi a baj. Ez a magany jele, semmi tobb. Maganyos vagy es jolesik kiadni, hogy mi bant. Meg a nagyobb intelligenciaval rendelkezo emberek altalaban szoktak magukban beszelgetni, mert korulottuk nincs olyan ember aki ugy igazan a szellemi szintjukon van es ezert nem tudnak masokkal beszelni, igy inkabb magukkal targyaljak meg a dolgokat. Akkor lennel skizofren ( akkor is csak talan ) ha hangokat hallanal, amik valojaban nem leteznek.
2014. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez a "tünet" egy disszociációt mérő tesztben is volt.
2014. júl. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!