Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent pontosan a falcolas...

Mit jelent pontosan a falcolas? Marmint tudomch a vagdosashoz hasonlo. V ugyanaz mas neven?

Figyelt kérdés

es csak a depisek szoktak falcolni magukat vagy unalombol is lehet?

milyen eszkozzel mukodik ez a falcolas?

valaki leirna neken reszletesen?:)

orok halam lenne neki:)


2014. jún. 7. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyan az.

Nem, a személyiségzavarokra (pl Borderline) jellemző. Ezek impulzív emberek, gyors hagulatingadozásokkal és fekete-fehér világnézettel.A depresszióra sokkal kevésbé. Aki unalomból csinálja, az egy fogyatékos köcsög.

Nagyon kreatívak és találékonyak, szinte bármi jó nekik, a lényeg hogy éles legyen és fájjon. Hegyező éle, borotvapenge, kés, törött tükör, üveg... az eszköztár kifogyhatatlan.

De fontos tudni, hogy az önbántalmazás nem merül ki a vagdosásban. Ide tartozik még az égetés, hajtépés, ütés (hogy a meredekebbeket ne is említsük...), sőt tágabb értelemben az anorexia és a bulímia is.

2014. jún. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta, ugyan az. A falcolás kifejezést inkább a szakemberek használják, míg a vagdosás hétköznapibb.


Azt hozzá tenném hogy nem feltétlenül csak a fájdalom a lényeg, és nem feltétlenül olyan értelemben, ahogyan azt egy egészséges ember gondolná. Én régebben vagdostam magam, nem unalomból és nem divatból még mielőtt valaki ezzel jönne, depressziós voltam. Kb 70%-ban azért csináltam mert a vér látványa megnyugtatott, máig is szeretem nézni ha vérzik egy sebem, a maradék 30% volt a fájdalom. Eszközként egyébként bicskát használtam. Mostanában legfeljebb összekarmolászom a karomat ha nagyon kikészülök valamin, mert jó érzés, szóval nem mondhatjuk hogy a fájdalom a lényeg. Ha kellemetlen értelemben fájna, nem csinálnám, pl a karomon kívül sehol sem jó, így máshol nem is csinálom.


De mindenkinél más, nekem lehet hogy eleve nem megfelelően értelmezi az agyam a bőr sérülései okozta ingereket mert bárhol véletlen megvágom, lehorzsolom magam kellemes érzés. Pedig elvileg nem így kéne lennie de ezt már én se értem :O

2014. okt. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!