Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lúdtalp ellen megoldás?

Lúdtalp ellen megoldás?

Figyelt kérdés

Ovis korom óta lúdtalpam van.De a szüleim elhanyagolták, nem kezeltük.Általános iskolába 6.osztályban is volt egy vizsgálat és mondták hogy van.Már akkor is túlsúlyos voltam kb 15kg súlyfelesleg volt/van rajtam.De akkor még nem éreztem a lúdtalpam.Szeptember óta mivel olyan iskolába járok ahol sok és erős a tesi óra.Ezért az utóbbi időben kijött rajtam.Az orvosom azt mondta akkora lúdtalpam van mint egy ház.Járás közben húzódik a lábszáram és a talpizmom.Tegnap pedig nagyon fájt a talpamba a csont mikor léptem.

Szerintem azaz oka hogy túlsúlyos vagyok,és alacsony sarkú cipőt hordok 1éve.És a tesi óra.

Vajon megfogok még gyógyulni belőle.

Félek mert olyat is hallottam hogy vkinek műteni/amputálni kell a lábát.

17/L



2014. jún. 8. 19:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Am csütörtökön kell mennem az ortopédiára.
2014. jún. 8. 19:36
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Elöször is, emiatt AMPUTÁLNI egész biztos nem kell, ez csak ijesztgetés.


Másodszor, amíg nem fogysz le normális súlyra, addig nem sok esélyed van a javulásra.


Harmadszor, sport közben betétet kell hordanod - ezt az ortopédián felírják


Negyedszer, vannak megfelelö gyakorlatok, amikkel vissza lehet fejleszteni, ha rendszeresen és hosszabb ideig csinálod.


Ötödször, az alacsony sarkú cipö biztos nem oka, az a normális.

2014. jún. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Hát 17 évesen már nem vagy túl fiatalka ehhez, de azért nem reménytelen a helyzet. Ha a szüleid elhanyagolták, akkor most vedd te a kezedbe a dolgot.


Menj el a háziorvosodhoz, és mondd el, hogy mi a gond. Ő ad beutalót az ortopédiára. Valószínűleg fogsz kapni lúdtalpbetétet. Ez önmagában nem "múlasztja el" a lúdtalpat, de tartani fogja a boltozatot, szebben fogsz járni, kevesebb terhelést kap a gerinced, stb.


Mellette csinálj gyakorlatokat, amik viszont segítenek a lúdtalp ellen:

Lábujjhegyre állsz, majd visszaereszkedsz a talpadra. ezt csináld napjában kétszer pár percig.

Aztán tegyél le egy ceruzát, és a lebujjaiddal vedd fel. Hol az egyik lábaddal "markold fel", hol a másikkal.


Hirtelen ez jutott az eszembe, de keress rá Guglin a lúdtalpasoknak ajánlott gyakorlatokra.


Nekem is olyan lúdtalpam volt, hogy majdnem gágogott, de sokat javult. Pl. ha vizes lábbal lépek a padlóra, akkor már nem ér le az egész talpam, hanem emberi lábnyomom van. :)

2014. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem alacsony sarkú hanem semmi sarka nincs.Teljesen pedig egyhamar lefogyni nem tudok kb.1év múlva.
2014. jún. 8. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:

A cipőbetéten kívül nincsen más megoldás. Jó az edzés, de nem küszöboli ki a hibát. Lefogyni jó dolog, csak kezd el, de ha gyorsan fogysz, hamar visszaszeded a kilókat.

Ha a googliba beírod lúdtalp kezelése, sokat tájékozódhatsz.

2014. jún. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!