Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi a megoldás a Ganglion...

Mi a megoldás a Ganglion ellen, mitől van?

Figyelt kérdés
a csuklómon (az érhez közel) egy kitüremkedő kis csomót vettem észre és fáj, meg kezd nagyobbodni, nem tudom hogy mit kezdjek vele , mert az orvos szerint ki kéne vágni sebészetileg... de félek, mi a garanciará hogy nem jön vissza?!

2014. febr. 28. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában megerőltetéstől keletkezik.Elég ritkán jön vissza.Mielőbb vetesd ki!Mert el is durvulhat.Az enyém elég sokáig benn volt a tenyerembe.Szerencsére jóindulatú volt miután kivették akkor állapították meg
2014. febr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Sajnos nincs rá garancia, hogy nem jön vissza, de ha nem veszik ki, akkor szinte biztos, hogy ott marad, magától nem hiszem, hogy el fog csak úgy tűnni. Ha nő is, akkor minél később veszik ki, annál rosszabb, mivel ugye közel kerülhet az idegekhez, csontokhoz is, ezáltal még több fájdalmat okoz és az eltávolítása is nehezebb.


Nekem a jobb csuklómban az egyik ideg mentén nőtt, körülbelül 5 cm volt, amikor kivették. Nem lett volna szabad addig húzni, de rettegtem a műtéttől meg az orvosoktól. Először két hónapon át fizikoterápiával próbálkoztunk, de csak tovább nagyobbodott. Mivel ugye elég nagy volt és közel az ideghez, ezért az eltávolítás se ment már zökkenőmentesen, kicsit sérült az ideg, sokkal érzékenyebb lett a kezem meg jó pár helyen nem olyan a tapintásom, mint régen, hogy is mondjam, tompa lett.

Nem akarlak megijeszteni, de nekem nem volt szerencsém, kiderült, hogy nem is gangliont vettek ki, hanem egy rosszindulatú daganatot, de addig maga a kezelés és a műtét teljesen úgy zajlott, mintha ganglion lett volna.


Ezért tényleg csak azt tudom tanácsolni, hogy hallgass az orvosra, vegyék ki még addig, míg nem túl nagy és nem okoz nagyobb károkat.

2014. febr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

semmi. ismerek olyat, akit cisztával műtöttek és kijött neki. azt szokták mondani hogy az esetek 1/3ában kiújul.

az orvosok nem tudják mitől van és hogyan lehet kezelni, ez a 21. század. a magyar orvost meg nem is érdekli.


nekem is hasonló problémám van, különböző orvosok különbözőképp diagnosztizálták és akarták orvosolni, de van 1 olyan érzésem, hogy amíg nem tanulok anatómiát és mozgásszervi megbetegedéseket, addig nem lesz megoldás.


az nem igaz, hogy magától nem tűnik el, az is előfordul, de csak akkor szerintem ha csökken a terhelés, tud pihenni, regenerálódni meg 1 adag genetika.

2014. márc. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Félek a műtétől :(
2014. márc. 1. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!