Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tudnék egy időérzékét...

Hogyan tudnék egy időérzékét teljesen elveszített emberen segíteni?

Figyelt kérdés
Egy 73 éves ismerősöm nemrég esett át egy combnyaktörés utáni műtéten, viszont nemsokkal utána hasmenéses betegséget kapott el, teljesen lefogyott, legyengült. Azóta már hazakerült, járni még mindig nem tud, és mentálisan sincsen teljesen rendben. Semmi nem marad az eszébe, az egészen közeli eseményeket is (5 perc távlatában) is elfelejti, rendszeresen nem tudja, hogy reggel vagy este van, pedig az órát le tudja olvasni. Hogyan lehetne segíteni rajta?

2014. jún. 14. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Segíteni sajnos nem tudsz.Sok türelem kell hozzá és ne hagyjátok egyedül szegényt.
2014. jún. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyáltalán van rá esély, hogy helyre rázódik valamikor? Hiába mondogatom neki, hogy milyen nap van mennyi az idő, mintha nem is tettem volna, elfelejti.
2014. jún. 14. 22:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Az időérzékét vesztette el, vagy szimplán képes bármit elfelejteni válogatás nélkül? Az írásod alapján nekem nem egyértelmű, és a két dolog nem ugyanaz. Egy ilyen idős embert sajnos ilyen dolgok már nagyon kimerítenek és leépítenek. Szerintem próbáljatok figyelni arra, hogy egészségesen, vitamindúsan étkezzen, vigyétek levegőre, próbáljon mozogni, esetleg próbáljatok meg egy gyógytornászt, nem tudom ilyen esetekben tud-e segíteni. A feledékenysége szerintem az általános időskori szellemi leépülés jele is lehet, de erről az orvost kell megkérdezni. Szerintem kipróbálhat memóriajavító gyógyszert (egyik ismerősöm feledékenységén segített valamennyit) vagy agyműködést serkentő vitaminokat (pl Omega 3)
2014. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!