Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkohol fogyasztása közben/utá...

Alkohol fogyasztása közben/után fejfájás?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Az utóbbi félévben sokszor volt migrénem, legtöbbször hideg és melegfrontoktól, vagy ha több napig keveset aludtam és keveset is ettem.


Az elmúlt pár alkalommal viszont alkoholfogyasztástól is iszonyatos fejfájásom lett. Nem másnaposság, mert volt, hogy még aznap este is, hiába nem ittam sokat, csak 2-3 sört, szóval még becsiccsentve sem igazán voltam.


Ez mitől van, és mit lehet tenni? Mert komolyan az összes szórakozós estémet elrontja, az iszonyatos fejfájás..



2014. jún. 18. 22:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és gyógyszert vehetek be ilyenkor, mert eddig nem mertem..
2014. jún. 18. 22:58
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja és kihagytam, hogy migrén, és nem sima fejfájás lesz az alkoholtól is.
2014. jún. 18. 23:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Sosem mondta anyukád hogy gyógyszerre inni kell? :) :)

Amúgy igen ha hamar lemennek a fázisok nyári estéken akkor képes még aznap kis fejfájást okozni az ital.

Esetleg próbáld meg hogy nem sörözöl hanem borozol ,vagy csak rövidezel.A lényeg hogy ne keverd és törekedj a jóféle piákra.Magyarul vodkából is érdemes nem a konzervet megvenni,mert azokat máshogy készítik el ,nem úgy mint a prémium italokat amiket mikor lehúzol annak nincs utóíze és az arcodat sem ráncolod :) Szóval lehet hogy csak az egyik italféle váltja ezt ki nálad,nos próbálgasd ki :) :)

2014. jún. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja nem csak a sörtől, múltkor pl. somersbytől, vodkától is.

De ez tényleg mostanában kezdődött csak, pedig azért ezelőtt is ittam már.

De ez nem az a a kicsit másnapos fejfájás, hanem rendes migrénes. Pedig akkor is, ha még részeg sem voltam egyáltalán...

2014. jún. 18. 23:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Az alkohol kiszárít, a kiszáradás is okozhat fejfájást (nekem okoz az tuti) próbálj bulizás közben/előtt több ásványvizet inni.
2014. jún. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen antidehidratálni kell! :) Meg vitaminozni!
2014. jún. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tuti nem a folyadékfogyasztás miatt, mert utána is, meg közben is ittam rendesen vizet is.
2014. jún. 18. 23:36
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Alkohol is provokálhat migrént. Nálad akkor sajnos ez van.

A gyógyszert én mellőzném pia mellé.

2014. jún. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez komoly? :SS

És akkor is, ha ez régen évekig soha sem fordult elő?

2014. jún. 19. 10:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nagyon sajnállak, mert pontosan tudom milyen, bár nekem 19 évesen kezdődött. 24 éves vagyok és azóta is, akárhányszor alkoholt iszom, fáj a fejem legalább két napot. Megfájdul aznap este és még a másnap másnapján is fáj. Én éppen ezért nem iszom csak nagyon ritkán, kb fél évente kétszer. Korábban mindent próbáltam, de ugyanúgy fájt. Ha nagyon keveset iszok, pl egyetlen doboz gyümölcsös sört, akkor azért általában nincs baj, de azzal meg úgy vagyok, hogy annyit minek (kettőtől már fáj). A tanácsom, hogy próbáld meg pozitívan felfogni a dolgot. Így nincs másnap, míg mások rosszul vannak egy napot, nem tudnak enni én boldogan pizzázok, kávézok, eltudok menni másnap kondiba. Lehetek sofőr, nem kell gyalogolni a buliba. Eltudom mesélni a többieknek mekkora baromságokat csináltak részegen és még csak véletlenül se kavarok össze valami idiótával vagy égetem le magam, mint sok más részeg csaj..:) Van a nem ivásnak pozitív oldala is. Sokkal kevesebb kalóriát viszel be és még pénzt is spórolsz..:)
2014. nov. 2. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!