Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tinnitus. Fülzúgás mit lehet...

Tinnitus. Fülzúgás mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

16Éves vagyok, már 1 éve zúg a fülem, Gingko bogyókat szedek rá... de nem is olyan rég ez a zúgás , meg duplázódott (Bal fül) és az alvás egyszerűen maga a rémálom.. mert csendben alig tudok elaludni.....Több vizsgálaton estem át és az orvosok semmit nem mondanak... de főleg azt nem hogy elfog múlni. Több netes fórumot is olvastam... és szubjektív fajta fülzúgásom van..

Aki esetleg megoldotta ezt a fajta betegségét valamilyen formában kérem jelezze!



2014. jún. 27. 09:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Én most kb ugyanott tartok, mint ahol te, legalábbis kivizsgálás területén. Milyen vizsgálatokon estél már át?

Nekem a következő kivizsgálásokat ajánlották, hogy ezek mind okozhatják a fülzúgást:

valamilyen fül vizsgálat (nem tudom mit néztek)

teljes nagy labor vizsgálat (+pajzsmirigy)

koponya MR

nyaki gerinc röntgen

nyaki erek ultrahangja

neurológia (ez a stresszt vizsgálja?)

kardiológia

belgyógyászat

szemészet

2014. jún. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az a fontos, hogy milyen körülmények közt alakult ki. Okozhatta zaj > halláskárosodás, túlnyomás a fejben vagy fertőzés is. Nootropil vérgeringésjavítót szoktak felírni és Betarevint, ami kifejezetten a fülproblémákra van. Ezen kívül ha tényleg van hallásvesztés (tehát mondjuk nem egy ér lüktetését vagy hasonlót hallasz) akkor egy szteroidot is meg lehetne próbálni (medrol ?), ezt nem minden orvos javasolja, de volt akinek kezdeti stádiumban teljesen elmúlt tőle a zúgás.
2014. aug. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!