Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ptx-et állapítottak meg...

Ptx-et állapítottak meg nálam. Érdekelne a többi ember története is ezzel a betegséggel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
E hét hétfőn kerültem vele kórházba 2 napot voltam vakumra kötve 100-as nyomason. Mikor levettek a csövet kb. 4 óra múlva össze is esett a tüdőm megint. Most 200-on megy a vakum. 3 napot kaptam.

2014. jún. 28. 16:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem szorított a mellkasom nem tudtam a jobb oldalamon feküdni, fulladtam, aztán erre kaptam egy légcső gyulladás fuldokló köhögéssel. Röntgen semmit nem mutatott még ekkor asztmát diagnosztizáltak.időszakosan visszatértek a tünetek de egyre erősebben mßr a lapockámnál is szúrt meg fájt, odébb nyonódott a légcsövem szörnyen fulladtam 130pulzus. Egyik orvostól mentünk a másikig de leszartak.15kgot fogytam.A 8. Orvos s 8.hónap után észrevette, hogy összeesett a jobb tüdőm.Azonnal kórház csövezés 4nap. Aztán kiengedtek. 4nap múlva összeesett megint. Mási kórház vats műtét. Majdnem 3hét kórház. Nem akart kitapadni a tüdőm. Iszonyt szenvefés fájdalom...a végére felfekvés, hugyúti fertőzés mindent összeszedtem. A műtét után nem éreztem helyén a tüdőm meg a légcsövem. Sokat köhögtem, fulladtam és nyelési nehézségeim voltak még 3 hónap után is. Amikor újra ptxem lett a műtött oldalon. Megint kórház. Nyílt mellkas műtét. Kiderült az előző műtétnél megsérült s rekeszizmom így azt is varrni kellett. A nagyobb műtét után sokkal jobban voltam. Nem voltak nagy fájdalmaim és gyorsan kitapadt a tüdöm. 5napmúlva haza is engedtek. Most a helyén érzem a dolgokat, nincs nyelési nehézség....még fulladok de remélem ez is el fog múlni idővel és többet nem lesz ptxem.
2018. jan. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!