Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Barátnőm nem előszőr erősen...

David1984 kérdése:

Barátnőm nem előszőr erősen depressziós és ilyenkor tanácstalan vagyok, hogy segítehetnék neki?

Figyelt kérdés
Volt orvosnál már többször is de látom nem segít rajta és attól félek nem bírom tovább és a kapcsolat is rá mehet. Szeretnék neki segíteni de nem tudom hogy tudnék. Én nem vagyok annyira fogékony az ilyen lelki problémákra mert soha nem is volt ilyen bajom. Neki most a munka lehetőségek hiánya tette be a kaput. Hogy tudnék segíteni neki?

2014. júl. 22. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:

javasoljuk a betegeknek, hogy alakítsanak ki

napirendet, amelyben a rendszeresség hatá-

rozza meg a mindennapi cselekedeteiket, és

amelyet igyekezzenek betartani. A napirend

feltétlenül térjen ki a fizikai aktivitás fokozá-

sára, ami legalább a napi egyórás sétát tűzze

ki célul.

2014. júl. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minél több közös tevékenység. Nem elég a pszichiáter, pszichológus is kellene. Ha pestiek vagytok, akkor önsegítő kört is ajánlok. Nem ártana, ha pszichológiai könyveket is olvasna. Elsőnek ajánlom Frankl: ...mégis mondj igent az életre
2014. júl. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát foglalja le magát valamivel, és mozogjon. Futni szokott. Az a baj ahol most van (szüleinél) elég ingerszegény környezet. Én városban lakom, központban és elég zajos tud lenni éjszaka gondolom nálam azért nem tudta ki pihenni magát.
2014. júl. 22. 09:08
 4/6 homo ludensz ***** válasza:
A depressziót az arra hajlamosaknál bármi kiválthatja. Az ingerszegény környezet nem biztos hogy nála beválik és a zajosabb városi környezet is elterelheti önmagáról a sötét gondolatokat.Most hatványozottan jelentkezik a önértékelés(önbecsülés)negatív oldala mivel mint írod munkahely keresési probléma is van. Pszichiáter és ha szükséges átmenet gyógyszeres kezelés és ha lehetőség van rá pszichológus által alkalmazott terápia.Mindez párhuzamosan és egy családi,baráti és hozzá közelállók megbízható támogatása. Nem gügyögés,nem együtt siránkozás és sem a másik véglet hogy szedd össze magad stb.
2014. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
az egyetlen amit megtehetsz érte, hogy biztosítod: te mindig mellette állsz. Ez mindenkit lenyugtat. :)
2014. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Beszélgess vele a problémáiról. Az mindenkinek jó, ha kibeszélheti magából, mi nyomja a lelkét.
2014. júl. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!