Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PCOS nevű betegségem van, és...

PCOS nevű betegségem van, és nagyon sok pattanásom Van valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, 171centi és 49kiló

sajnos 'sok' problémával küzdök

a menstruációs ciklusom rendszertelen

hullik a hajam, erősen szőrösödtem, és sok pattanásom is van az arcomon, a melleim felett a hátamon, és a nyakamon. Valószínűleg a betegség miatt.

Nem élek szexuális életet de az endokrinológussal beszéltük hogy fogamzásgátló tablettát ír fel, ami valamennyire csökkenti ezeket a tüneteket. Próbáltam utánaolvasni a fogamzásgátló előnyeiről és hátrányairól.

Fogalmam sincs hogy mit tegyek, sokan írták hogy a fogamzásgátló tabletták szedésének ideje alatt teljesen 'rendben' voltak de miután abbahagyták a problémák újból előjöttek.

Szeretnék megoldást találni, és a pattanásimat végleg eltüntetni.


2014. júl. 24. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem a tüneteket kell csökkenteni, hanem a probléma gyökerét kezelni. Ha az javul, akkor a tüneteid is mérséklődnek, eltűnnek.

A PCOS hátterében egy szénhidrátanyagcsere zavar áll, amit inzulinrezisztenciának hívnak. Ez egy olyan állapot, amikor a szervezeted ahhoz, hogy a vércukorszintedet normális mértékben tartsa túl sok inzulint termel.

Az állapot javításának 3 fontos pillére van: helyes táplálkozás (IR diéta, 160 grammos diéta, ezekre rákeresve megtudhatod az alapokat, de egy dietetikusi tanácsadás még jobb) a lényeg, hogy napi meghatározott mennyiségű szénhidrátot fogyaszthatsz (az orvosod mondja meg mennyit), azt 5-6 étkezésre elosztva. Fontos még a szénhidrát minősége (gyors vagy lassú felszívódású-e) Cukrot, fehér lisztes ételeket nem lehet egyáltalán, helyettük a teljes kiőrlésű termékeket fogyaszthatod. Zöldségek mind lassú felszívódásúak, ezeket eheted egész nap, gyümölcsök, tej gyors felszívódású, ezt reggeli és vacsora kivételével fogyaszthatod, persze mértékkel.

Másik fontos pillér a mozgás, sport.

Harmadik pillér a lelked rendbetétele, stresszfaktorok kizárása, mert az rontja az IR állapotot. Tapasztalatom szerint ez a legnehezebb pillér.

Ha e három betartása mellett sem javul az állapotod, akkor szoktak mellé metformin tartalmú gyógyszert javasolni.

2014. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Menj el genetikushoz, mert lehet, hogy cah-d van es nem pco-d. Azt pedig nem lehet fogamzasgatloval kezelni. Velem is ez tortent, feleslegesen tomtem magamba a hormonokat, es most rosszabb minden,
2014. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!