Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Apával mostanában valami nem...

Apával mostanában valami nem stimmel Valakinek hasonló tapasztalata? Tippje lenne esetleg?

Figyelt kérdés

A következőket tapasztaljuk:

Apa keze remeg egy ideje ha nem csinál vele semmit (ha tevékenykedik akkor nem). Egészen a közelmúltig szellemileg friss volt, értelmiségi abszolút 100% ember. Mostanában az elmúlt 2-4 hétben elkezdett furcsa lenni. Nem reagál rögtön ha szólok, mintha nem hallaná. bealszik sokszor napközben.

Meg úgy általánosságban olyan... fura. Mintha kába lenne, nem tudom.


Engem ez elszomorít, nagyon rövid idő alatt lett ilyen (mint mondtam 2-4 hét). Annyira nem mondanám idősnek (most lett 60 éves). A testvérei mind idősebbek és azokkal nincs ilyesmi. Eleinte arra gondoltam hogy titokban iszik (Nem alkoholista, csak hétvégén iszik általában csak sört illetve társaságban az én ízlésemhez képest kicsit sok töményet...)


Magát a kézremegést mi gyógyszer mellékhatásnak véltük. Szed vérnyomáscsökkentőt véralvadásgátlót (valami szívprobléma miatt, nem tudom pontosan de trombózis kockázat miatt). Meglehetősen túlsúlyos egyébként.


Valami tipp? Hasonló tapasztalat? Eléggé levagyok törve emiatt :(. 29/F


2014. júl. 6. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Alzheimer? Parkinson?

El kéne vinni orvoshoz.

2014. júl. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendszeresen megy orvoshoz kontrollra (havi 1x) a szívprobléma miatt. Holnap is megy. Apának nem lehet ezeket a félelmeket említeni, mert nagyon büszke ember és azonnal hárítana. Őőőő aztán nem.


Mindenesetre holnapi vizit után többet tudunk majd (remélem)- Parkinsonra Alzheimerre azért nem gondoltam (azon felül hogy még a gondolatától is rettegek) mert pár hete még minden rendben volt. Nem rég volt az egyetemen is továbbképzésen (szakmájából adódóan menni kell időnként). Csak most lett ilyen rövid idő alatt, a fenti betegségek pedig egy hosszú folyamat eredményei amennyire tudom.

2014. júl. 6. 19:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a dokinak le kéne adnod a drótot, hogy milyen jelekre figyeljen, mert édesapád aligha fog beszámolni neki erről.

Lehet az időskori demencia valamilyen más formája is. Kívánom, hogy ne az legyen!

2014. júl. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az előző kettő már jóval korábban elkezdődik, minthogy látható jele lenne.


és pont azért kellene elmondani az orvosnak, mert ha nincs tudatánál és még makacs is, akkor csak ront a helyzetén.

2014. júl. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!