Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Három napja megy a hasam,...

Három napja megy a hasam, kijön belőlem rövid időn belül minden. Lázam volt az első nap, de egy lázcsillapító levitte. Vér nem volt. Kisem merek lépni az utcára. Mi lehet a bajom? Tudnátok valami vény nélküli gyógyszert ajánlani?

Figyelt kérdés
2014. júl. 25. 08:43
 1/6 anonim válasza:
Fuuu. Nekem is ez volt a bajom bar lazat nem nertem. Szerintem varj meg aztan menj el orvoshoz.
2014. júl. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
neked mit mondott az orvos?
2014. júl. 25. 09:02
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Bármilyen hasmenés elleni gyógyszer megteszi, lehet kapni a patikában vény nélkül. Széntabletta nagyon jó. Vagy Lopedium.

Ezen kívül amit tanácsolni tudok, hogy diétázz, főtt krumpli, párolt rizs, háztartási keksz, ropi, pirítós, ilyeneket egynél, mást ne, mert különben nem fog megállni a hasmenésed, mert minden más nehéz a gyomornak, illetve tovább fokozhatja a hasmenést. Illetve a kiszáradás elkerülése érdekében igyál sok folyadékot. Amennyiben szereted a tejet vagy a belőle készült dolgokat, azt most hanyagold, ugyanis a tej fokozza a hasmenést.

Illetve szerezz be a patikából még valamilyen probiotikumot, az segít, hogy helyreálljon a normál bélflóra.

Illetve ha 1-2 napon belül nem múlik, akkor pedig mindenképpen orvos, ugyanis ha diéta ellenére is megy a hasad több, mint 3-4 napig, akkor az már nem vírusra, hanem más kórokozóra utal, amit meg csak orvost tud kezelni.

Jobbulást.

2014. júl. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne szedj hasfogót! (Lopedium)

Fertőzések esetén kifejezetten rossz ötlet. Jobb, ha kijön, aminek ki kell jönnie, a hasfogók bent tartják a mérgeket.

Széntablettát azt szedhetsz, az jó ötlet, ugyanis annak nincs hasfogó hatása, hanem csak megköti a mérgeket és gázokat,és kijön a hátsó kijáraton.


Hasfogót csak ismert ok esetén ajánlott szedni, pl. izgulás miatti hasmenés, amikor nincs fertőzéses oka a dolognak.

2014. júl. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Három nap vizes hasmenés után (vírus okozza egyébként) nekem az ügyeletes orvos ajánlotta, hogy most már mindenképpen szedjek hasfogót, aminek ki kellett ürülni, úgyis kiürült már. Úgy voltam vele, hogy ha egy korty vizet ittam, már szaladni kellett vécére és nekem is volt lázam. Smecta port ajánlott szükség szerint, és azt mondta, két-három nap alatt rendbe jövök teljesen. A Smectát csak egy nap kellett innom (két tasakot összesen), utána még volt ugyan hasmenésem, de már nem vízszerűen folyékony és nem kellett minden után rohannom.
2014. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a minden segítséget.A széntabletta segített(vény nélkül kapható).
2014. júl. 27. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!