Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » IBS miatt lehet állandó...

IBS miatt lehet állandó alhasi fájdalmam, és felfuvódás-érzetem?

Figyelt kérdés

Lassan három éve már, hogy mindenfajta panaszaim vannak: szorulás hasmenéssel váltakozva, görcsök, állandó székelési inger. Mostanra mindegy mit eszek, azonnal fúvódok, ha nem nagyon, akkor is fáj a hasam a belek tájékán, és úgy érzem, egy hordónyi levegő van bennem, ami nem tud távozni. Néha egy pohár víztől is így járok, máskor ehetek bármit, akkor sem. Nem tudok rájönni, mi okozhatja a panaszokat. Ilyen lenne az IBS?

Volt már valakinek ilyen panasza? Mi segített?



2014. júl. 26. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem IBS-től van ilyen. Rémes :( voltál orvosnál? Most kaptam rá Dicetel-t, vizsgáltasd ki magad más oka is lehet ráadásul IBS-t is kezelni kell.
2014. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, ha daganat lenne, ennyi idő alatt már elvitt volna.
2014. júl. 26. 16:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet polip is. Daganat se biztos hogy elvitt volna... Vizsgáltasd ki mindenképp mert ha polip akkor lecsípik és nem lesz belőle daganat.
2014. júl. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm évekig húzta halasztotta. Mire oda jutott már nagyon rosszul volt és vastagbéldaganatot találtak nála. Nagyon ritka fiatal korban, de ha időben észreveszik nagy eséllyel gyógyítható! Persze lehet más is de ki kell zárni.
2014. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Orvos segít ha tényleg IBS, akkor a diéta sokat segít (Keress hasonló oldalakat: [link] ). Viszont ki kell zárni az ételallaegiát ill. más komolyabb bélbetegséget. Nem egyszerű, de megéri figyelni rá, mert jobb sajnos nem lesz magától :(
2014. júl. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én most voltam vastagbéltükrözésen előtt pedig gyomortükrözésen. Utána olvastam az IBS-nek és beláttam, hogy ez lehet a probléma. Elég hihetetlen, de akkor is PSZICHÉS alapon vannak gondok.


[link]

2014. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, és a linkeket is, elolvastam őket, hasznos volt.
2014. aug. 1. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!