Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mihez kezdhetnék? Érdemes...

Mihez kezdhetnék? Érdemes ezzel gasztroenterológust felkeresnem?

Figyelt kérdés

Liszt- és laktózérzékeny vagyok, gluténmentes diétát tartok, mellette Lactase tablettát szedek. Hiába tartom a diétát, hónapok óta folyamatosan nagyon puffad a hasam, de nem érzem a bélgázokat, mint régen, ez valami másfajta. A székletem is nagyjából rendben, reggelre kicsit le szokott menni a hasam, de amint reggelizem, akkora lesz, mint egy 5-6 hónapos terhes nőnek és estig le sem megy. Gyakran görcsöl is a hasam, és mivel nagyon felpuffad, fáj, feszül és kemény. Emellett évek óta tele vagyok pattanásokkal, a bőröm nagyon zsíros, főleg az utóbbi hónapokban, borzasztó az állapota. Még a combom és a fenekem is tele van pattanásokkal, ahogy a hátam, felkarom, mellkasom, néha a hasam is. Nemrég méregtelenítő kúrába kezdtem, de ez sem ért semmit. Korábban kétszer kaptam féregtelenítőt (bár csak 1-1 szemet vettem be), férget nem találtam a székletemben (a macskám miatt írta fel a háziorvosom, ami fertőzött volt), bár gyerekként volt egy kezeletlen férgességem, amivel nem tudom, mi lett. Bár nem hiszem, hogy 10-12 év után ez jött volna így ki.

Már nem tudom, mihez kezdjek. Fáj a fejem minden nap, gyenge, kedvetlen, szorongó, ingerült vagyok, rosszul alszom. Pár hónapja nőgyógyásszal csináltattam hormonvizsgálatot, ott minden rendben volt, petefészek cisztám sincs.

Teljesen tanácstalan vagyok, mitől fáj és puffad állandóan a hasam. Régen, míg nem diétáztam, mindig lapos volt a hasam, most meg a szigorú diéta mellett is ennyi panaszom van. Ráadásul folyamatosan hízok, de csak a mérleg szerint, a centik nem mutatják (vagyis csak derékban, a hasam miatt). Amúgy elég vékony vagyok, 170 cm és 55 kg, tavaly ilyenkor 50 voltam, azóta centire alig híztam, csak súlyra. Mit tehetnék, hogy elkerüljem a pénzlehúzást és a soktízezres, eredmény nélküli vizsgálatokat? A legtöbb orvos csak annyira képes, hogy 8-10ezerért megmondja, hogy tartsam jobban a diétát. De én tudom, hogy nem ez a gond.


2014. júl. 31. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
IBS-re végeztek már vizsgálatot nálad? (Irritábilis Bél Szindróma)
2014. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, még nem. Bár egyszer csináltak valamilyen kilégzéses tesztet (nem a laktóznál, utána), de az nem tudom, mire kellett.
2014. júl. 31. 15:46
 3/4 anonim ***** válasza:
2014. júl. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Széklet vért és pajzsmirigyműködést már néztek (utóbbit többször is), vastagbéltükrözésem még nem volt. Korábban kizárták ennek lehetőségét, bár lehet azóta kialakult.
2014. júl. 31. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!