Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne felkeresnem egy...

Érdemes lenne felkeresnem egy pszichológust? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Az egész 6 éve kezdődött, mikor beléptem egy új suliba, ahova nem szerettem volna járni. 11 éves voltam, azt tettem amit anyám mondott. Az első évem elég jól ment, semmi gondom nem volt. Második évben kezdődtek a gondok, kikötöztünk falura. 13 éves kormtól 16 éves koromig csak iskolába és onnan haza jártam. Nem voltak barátaim, akik voltak, azokat hanyagoltam. Nem szerettem kijárni sehova. Az otthon töltött évek alatt, nem tanultam, csak feküdtem gépeztem és néztem a plafont. 14 évesen anyám úgy gondolta, elég nagy vagyok már, és elmondott nekem olyan dolgokat amikre nem lettem volna kiváncsi. Pár hónappal később anyám egyre több mindent zúdított rám. Soha nem ellenkeztem, mindíg meghallgattam. A legroszabb az volt, hogy később már tőlem várta el, hogy megoldást találjak a gondjaira. 15 évesen közöltem vele, hogy iskolát szeretnék váltani, de nem engedte, pedig ott lett volna az ideje. 1 évvel később rátudtam szedni, hogy mehessek át másik iskolába. Így elvesztettem 1 évet. Most az új iskolába járok már 1 és fél éve. Egyre több a hiányzásom. Sokat vagyok “beteg“. Utálom az embereket, nem tudom elviselni a közelségüket. Nem nagyon beszélek a tanárokkal, vannak akikhez hozzá sem szólok, hiába szólítanak. Nem járok tömegközlekedéssel. Ha mégis busszal kell mennem reggel iskolába, akkor az 5 órásival megyek be, hogy ne találkozzak emberekkel a buszon.
2014. jan. 27. 19:24
 1/2 anonim válasza:
Szia! Szerintem nem kell feltétlenül, egyből pszichológushoz járnod! Próbálj meg kicsit ismerkedni, más emberek társaságát keresni először, hogy tudj majd kivel beszélgetni, megosztani valakivel a gondjaidat! És ennek nem kell egyből a pszichológusnak lennie! Fel a fejjel! :)
2014. jan. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindaz, amit leírtál, erőteljesen indokolja, hogy szakemberhez fordulj. Ha most nem teszed meg, később válik majd szükségessé. Most még annyira fiatal vagy, könnyen fel lehet dolgozni a problémákat, és egy új, sokkal problémamentesebb személyiséggel vághatnál bele a nagybetűs életbe, de a későbbiekben csak halmozódni fognak a problémák, mindez rögzül, és sokkal nehezebb lesz feldolgozni! Ráadásul, ha gyereked lesz, szépen örökíted tovább a családi defekteket, akaratlanul is.

Nem éri meg, hidd el! Inkább most nézz szembe egyszer önmagaddal (szakember segítségével) és utána minden sokkal könnyebb lesz.

2014. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!