Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen pszichés betegségre...

Milyen pszichés betegségre illenek ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

Gyűjtőmunkát végzek egy írásomhoz, ehhez lenne szükségem segítségre, hogy minél hitelesebb lehessen.


Az illető rendkívüli módon kötődik egyetlen emberhez (nevezetesen a férjéhez), akit egy balesetben elveszít. Kezdetben a feleséget gyanúsítják a férfi meggyilkolásával, és ez (+ a férje halála miatt érzett fájdalom) pszichés zavarokat okoz nála. A viselkedése (látszólag) csak egy dologban tér el a normál emberétől: annyira kötődik a halott férjéhez, hogy muszáj rávetítenie ezt a szeretetet másokra, a férje nevén szólítja az illetőt, és úgy tesz, mintha ő lenne az, nem tudja megkülönböztetni ezt a képzelgését a valóságtól.

Olyan betegség érdekelne első sorban ami nem genetikai okokra vezethető vissza, hanem az adott szituáció váltja ki, esetleg hívja elő.


Természetesen én is utánaolvasgattam pár dolognak, de nemigazán találtam megfelelőt, ezért kérek segítséget itt.

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. aug. 3. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Skizofrénia a tippem- ami nem azonos a hasadásos elmezavarral. delúziók, (amelyek számára valóságosak)projekció, stb. Ezt a betegséget trauma is kiválthatja, direktben nem örökölhető, azonban az idegrendszer gyengesége minden mentális defektnél örökség. kapjuk is, adjuk is. De NEM magát a betegséget- ez esetben.
2014. aug. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Patológiás gyász (ez mondjuk nem betegség), disszociatív zavar valamelyik formája esetleg?
2014. aug. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudja elfogadni férje elvesztését, mindenkiben a férjét látja. Szegény. Ilyen az a kisfiú , akinek anyukáját meggyilkolták, és azt mondja " anyukám nem halt meg"


[link]

2014. aug. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Horus-feri válasza:
Én egy erös függöségi viszonyt mondanék, ahol a fö probléma hogy a hölgy képtelen elengedni a meghallt férjét. Mivel ezt nem is akarja, magának tagadja az igazságot. A függösség nem csak drogokkal hanem személyekkel is lehetséges ugye. Nem mennék bele komolyabb pszichés betegségbe mivel itt ez elég kevés hozzá amit tudunk.
2014. aug. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!