Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utalhatnak valami pszichés...

Ádám85 kérdése:

Utalhatnak valami pszichés betegségre a következő tünetek, vagy szervi bajom lenne?

Figyelt kérdés
Szóval a tünetek: szinte folyamatos szédülés és egyensúlyzavar, néha.néha tompa fejfájás, hányinger, nem merek sok ember közé menni, vagy bevásárlóközpontokba például, időnként össze-vissza ver a szivem és úgy érzem mindjárt összesek, de még sosem történt meg ténylegesen, fáradékony vagyok, olykor ezekkel párhuzamosan haspuffadásom és alvászavarom van, reggelente alig bírok felkelni és vagy fél óráig keresem az egyensúlyom, kedvetlen vagyok, alulmotivált stb. Ez a munkámat is lassan tönkre teszi így lépnem kell valamit de mit? Szerintetek mi lehet a bajom? Kedden megyek egy nagyon megbecsült pszichiáterhez szerintetek ezeken tud segíteni ő egy személyben? Köszönöm mindenkinek aki segít vagy véleményt formál legalább. 26/F
2011. jan. 28. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom, mitol lehet, de en is ugyanigy vagyok es ez rettenetes. Majd esetleg ird le, hogy neked mit mondott az orvos. 21L
2011. jan. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szociális fóbia és/vagy pánikbetegség. Néhány tünet azonban nem illik a képbe (haspuffadás, ha csak nem idegi alapon van). Történt mostanság valami trauma ami kiválthatta ezt? Amúgy a pszichiáterekről nincs jó véleményem. Felír majd egy gyógyszert amit szedned kell, enyhíti a tüneteket de az igazi kiváltó okot nem szünteti meg. Ez a probléma a pszichiáterekkel...
2011. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A pszishiáter jó ötlet de én javasolnám, hogy csináltass egy vérképet, én ha reggel fáradtabban ébredek, mint este lefekszem, akkor vashiányom van. Én már tudom kezelni, de egészen a hematológusig mentem segítségért.

Más: ezek depressziós, pánikbetegséges jelek, volt-e valami érzelmi megrázkódtatás, komoly gond a közelmúltban az életedben (gyász, szerelmi csalódás)vagy rossz munkahely, sok idegesség, stressz, stb? mert akkor az a doki az igazi, ahova mész. A szédülés is lehet vegetatív tünet, de vérnyomás, akár magas, akár alacsony. szóval egy jó kis házidokis kivizsgálás se ártana. Meg kiküszöbölni az okokat (na ez az a tanács, amit én is utálok...)

2011. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A puffadás beletartozik a pánikba, ha csak akkor jön elő, mikor éppen pánikolsz. Sajna én is így vagyok vele, heveny pánikbetegségem van. Menj el a házidokihoz, ő majd eldönti hová küldjön.
2011. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat... Amúgy a munkahelyi stressz miatt már kb. 2009 szeptembere óta tart a dolog, van, hogy 1-2 hétre elmúlik de van, hogy hetekig folyamatosan marad. Aztán most meg van/volta egy barátnőm akibe hosszú idő után igazán beleszerettem, de pontosan a sok szünet miatt nem tudtam egészen párkapcsolathoz méltóan fontosank tekintni Ő-t és mire rájöttem elhagyott, most (és tudom ez régimódi), de udvarolok ahogyan csak tudok mert igazán szerelmes vagyok és úgy érzem közeledünk, de idő... gyűlölök várni... ráadásul a munkahelyi stressz is csak egyre nagyobbb, egy baj van rohadtul szeretem csinálni amit csinálok... :) Azért valamilyen szinten megnyugtat, hogy nem csak én vagyok így vele. Háziorvosnál már voltam EKG vérnyomás rendben volt, de akkor is baromi rossz ez így, nem lehetek önmagam, nem lehetek életvidám...
2011. jan. 28. 14:02
 6/9 A kérdező kommentje:
A vérképre én is gondoltam... Lehet ezt a háziorvos megkerülésével is csináltatni? Vagy csak beutalóra? Vagy hogyan? Szeretnék minél kevesebb orvos kezén keresztül menni, mert ami még plusz, úgymond a cseresznye a tejszínhabon, hogy hipochonder is vagyok... :)
2011. jan. 28. 14:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam pont így kezdődött a pánikbetegségem, remélem neked nem fajul idáig a dolog. Pszichiáter kezelt, meg is gyógyultam, de megint hasonlóan stresszes helyzetbe kerültem és kiújult :S Most már pszichológust kerestem fel, mert már nem is elég a gyógyszer és terápiára is fogok járni.
2011. jan. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Menj el a pszchiáterhez. Ha ő szükségesnek látja, elküldhet vérvételre is. Feltétlenül mondj el neki mindent. Azt is, hogy téged még nem vizsgáltak ki, van e szervi bajod. Ő majd tudni fogja, mit kell tennie. Ne félj. Legyél nagyon őszinte. Semmit ne halgass el előle. Ebből állítja össze a gyógyszeredet. Ha hazudsz, akkor a gyógyszered is falls lesz.
2011. jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nah elmentem múlt kedden pszichiáterhez, rögtön beutalt a gyulai pszichiátriára, kaptam 5 értágító és kedély javító infúziót vettek vért és EKG is volt, szerencsére és nagy csodálkozásomra minden rendben van szervileg a tüneteim pszichoszomatikusak, amúgy szociális fóbiám, depresszióm és generalizált szorongásom van. Bárkinek aki ilyesmiben szenved őszintén tudom ajánlani, hogy menjen el, mert segítenek. Az utat nekem kell végigjárnom és nem lesz rövid de már most sokkal jobban érzem magam. Ezúton is köszönöm a hozzáértő gondoskodást a gyulai Pándy Kálmán Kórház pszichiátriai részlegének összes dolgozójának, főként Dr Vincze Gábor és Dr Orvos Máté doktoruraknak.
2011. febr. 12. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!