Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a GOT és GPT értékek...

Ezek a GOT és GPT értékek mennyire számítanak súlyos eltérésnek?

Figyelt kérdés

GOT: 50,3 U/l

GPT: 90 U/l


F/21


2014. aug. 3. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Ha átvetted a laboreredményedet, akkor fel kell hogy legyen tüntetve az úgynevezett normálérték, ami az egyes vér, vizelet alkotórészek kívánt paramétere...

Nézd meg azt és hasonlítsd össze a te eredményeddel!

Nekem már régen kipotyogtak a fejemből a normálértékek, és lusta is vagyok előkeresni, de nézd meg a papírodon, hogyha mondjuk a GOT 50-ig jó, akkor a rendszer neked automatikusan jelzi az emelkedett értéket, pedig valójában nincs miért aggódni. De ha csak 25-ig, akkor a kívánatos érték kétszerese, vagyis nem épp a legjobb.

Egyébként szerintem úgyis visszamész majd vele a házidokihoz, és megbeszélitek, ha vannak eltérések.

Vagy még egy megoldás, ami a legegyszerűbb: ki kell guglizni!

Hacsak valaki nem szakképzett laboráns, vagy éppen másodév után lévő, nagyon lelkes orvostanhallgató, akkor itt erre nem fogsz jó választ kapni:)

2014. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hiába az orvostanhallgatóság vagy szakértelem 2 értékből nem lehet megmondani, hogy súlyos-e az eltérés vagy sem. Tudni kellene, hogy miért készült a laborvizsgálat, mik voltak a panaszok, szedsz-e valamilyen gyógyszert, előző laboreredményed milyen volt... stb. Itt nem érdemes ilyet kérdezni, mert erre a kérdésre csak a kezelőorvosod fog tudni megfelelő választ adni.
2014. aug. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen jövőhéten megyek vissza a dokihoz. Természetesen látom a referencia eredményeket a papíron(0-40). Csak kicsit beparáztam, hogy az egyik több, mint a kétszerese a normálnak.
2014. aug. 3. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!