Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az Édesanyám a közvetlen...

Az Édesanyám a közvetlen család szerint vagy elmebeteg, vagy skizofrén, de már elég súlyos az állapota. Hogy kerülhetne orvoshoz?

Figyelt kérdés

11 éve, a Papám halála óta "megbuggyant" az elméje.

Az, hogy ötször volt suicid kísérlete, az egy dolog.

Időnként a világon a legtüneményesebb asszonykája a világon, viszont máskor a legnegatívabb ember, akit csak ismerek.

Sajnos a cselekedeteinek súlyos következményei vannak, hülyeségei miatt már többen is bántalmazták. De én nem léphetek, csak a sértett.

Az én életem hosszú évek óta fenekestül felforgatva, de még sem tudok rajta segíteni, mert 4-5 nap alatt helyrehozom, iszonyú, de iszonyú nagy türelemmel, aztán "magához" tér és újra megy a butaságait és aljasságait csinálni, azzal a megjegyzéssel, hogy "hagyjuk őt élni".


A testvérem szerint is a tünetek alapján súlyos elmebeteg és nem skizofrén.


Természetesen a mamám abszolút nem ismeri el, hogy beteg, szükséges van segítségre. Mát nagy szó, hogy egyszer eljött velem pszichológushoz ...beszélgetni !!! Na, persze, valóban csodás teátrális stílusával jól előadta magát, a pszichológus jókat nevetett, amit kihallottam a folyosóra.

A család tudja - azon túl, hogy az életünk kegyetlenné vált miatta !!!!! - tragédia lesz a vége.


Ő magától nem fog orvoshoz menni !

Én mit tehetek ??????

Hány helyen sírjam még el a bajom (közben a mamám kivédve a hülyesége miatt) ?????



2014. jún. 21. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Rengetegen szenvednek a te gondod miatt, nemcsak pszichés betegekkel, de masszív alkoholistákkal is. Ezt sajnos a családnak kell valahogy megoldani.

Ismerősöm fia skizofrén, évek óta kikészíti a családot. Náluk az volt az egyedüli megoldás, hogy a betegsége alapján elindították a gyámság alá vételt. Direkt figyeltek arra, hogy ne a szülő, hozzátartozó legyen a gyám, mert őket érzelmileg tudja zsarolni. Nagyon sajnálom a szülőket, mert sokszor életveszélyben vannak a fiuk viselkedése miatt, nekik igazából nem volt más választásuk, így is komoly lelkiismereti kérdés a döntés.

Persze a gyámság alá vételnek komoly orvosi előzményeinek kell lenni, aki, vagy akik megállapítják, hogy valóban elkerülhetetlen. Ehhez viszont tényleg orvoshoz kell vinni a hozzátartozót, vagy kihívni hozzá a mentőt, ha az elméje olyan állapotban van.

2014. jún. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát igen, most már két család megy tönkre, folyamatos rettegésben élünk.

És az ilyen beteg magától nem megy orvoshoz !!!!!!!!!

:(

2014. jún. 25. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!