Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent, hogy egy magzatban...

Mit jelent, hogy egy magzatban mutáns gének vannak?

Figyelt kérdés
Pontosabban: egy barátnőm (35 éves) második terhessége alkalmával a hármas teszt nem jött ki jól, így elment amniocentézisre. Ez utóbbi eredmény szerint a baba nem hordoz semmiféle genetikai betegséget (46 kromoszómája van), de találtak egy kis hibát a kódolás során, amit azt mondtak, ha a szülőkben megvan, akkor oké (merthogy rajtuk sincs semmiféle elváltozás), de ha a vérükből nem tudják kimutatni, akkor a magzat beteg. Nos, a szülők vérében nem volt meg az a bizonyos mutáns gén, viszont az ultrahangon nem látszott semmiféle elváltozás. Az édesanya úgy döntött, elveszi a gyereket. Én csak kíváncsi lennék, hogy mi lenne a gyermekkel, ha megszületne (a legrosszabb és a legjobb eset érdekel).
2014. aug. 4. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi sem tudjuk megmondani, ha az orvosok nem tudták. Én az anya döntésével egyetértek. Ismerek két olyan családot is ahol rendkívül ritkának számító betegsége van a babának, illetve az egyiknek még igazán a betegség nevét sem tudják. Esélyt kell adni a magzatnak is a teljes életre. Részvétem az anyának, de én is így döntenék.
2014. aug. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyilván a legjobb, ha semmi baja nem lesz. Egészségesen felnő és éli életét!

Legrosszabb, hogy beteg lesz vagy meg is hal 5 éves kora előtt, vagy betegen nől fel úgy, h örökké segítségre szorul.

2014. aug. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó, nyilván, betegség az asztma is, de azért még lehet vele élni. Az érdekelne inkább, hogy milyen jellegűek ezek a genetikai elváltozások, onnantól, hogy a kisujján nincs köröm, odáig, hogy súlyosan visszamaradott.
2014. aug. 4. 15:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nem fogjuk tudni megmondani anélkül, hogy megmondanád, hogy mi az a kis hiba, amit találtak, de azt nagyon nem tartom valószínűnek, hogy az anyuka a kisujja körme miatt vettetné el.

Nyilván várta azt a gyereket.

2014. aug. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De az egyébként nagyon valószínű, hogy elég durva az elváltozás, ha szűrnek rá (ugyanis nem mindenre szűrnek, asztma szintű problémákra egyáltalán nem), és ultrahangon keresik a nyomait.
2014. aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!