Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a különbség a bárányhimlő...

Mi a különbség a bárányhimlő és a fekete himlő között?

Figyelt kérdés

Illetve, aki kiskorában átesett a bárányhimlőn az már nem lehet fekete himlős? Vagy a fekete himlő a bárányhimlő azon változata akik már felnőttkorban kapják el?


Nos, én pár éve estem át valami himlőn át. Akkor azért fekete himlő hogy mert feketék a kiütések?



2013. szept. 21. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Fekete himlos tuti nem lehettel mert akkor mar hulla lennel
2013. szept. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A fekete himlő halálos, és igazából semmi köze a bárányhimlőhöz. Ez utóbbi egy tipikus gyerekbetegség, a legtöbben oviban vagy kisiskolás korban túlesnek rajta. De, ha felnőttként kapja el, akkor is bárányhimlő a neve.


A fekete himlő egy nagyon súlyos betegség, sokan belehalnak, a túlélők pedig lehet, hogy megvakulnak.

Ez ellen ma már oltás van. (Más néven ez a sima himlő.)

2013. szept. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Végül is,

2009novemberében valami volt.. s akkor 42°C-s lázam volt :/

Csak a kiütések stb. miatt mondhatni fekete himlős voltam..

vagy az is lehet hogy mert későn kaptam el a bárányhimlőt?

De itt a durva az, hogy velem egy időben a 30akaárhány éves tanárom is ugyanezzel volt beteg...

2013. szept. 21. 16:26
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Az, hogy a bárányhimlőt többnyire túlélik. A fekete himlő pedig korábban egész népcsoportokat, törzseket irtott ki. Nem hiszem, hogy fekete himlőd volt. Szerintem minimum karanténba zártak volna...
2013. szept. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A feketehimlő és a bárányhimlő két teljesen különböző betegség. A bárányhimlőn általában gyerekkorban átesik a populáció nagy része, akik ezután védettek lesznek egész életükre. Ebben a formában általában egy jóindulatú betegségről van szó. Természetesen immunhiányos állapotban halálos kimenetelű is lehet a fertőzés. Érdekes módon felnőtt korban normál immunrendszer mellett is súlyos formában zajlik a betegség - magas lázzal, légzőszervi komplikációkkal - de a halálos kimenetel itt is ritka. Egyébként ma már van ellene védőoltás.

A feketehimlő ezzel szemben az esetek kb. 30%-ban halálos volt, immunhiányos esetekben közel 100%-ban. Szerencsére a WHO egész világra kiterjedő oltási kampánya következtében 1979-re eradikálták, vagyis a természetben nem fordul elő. Jelenleg hivatalosan 2 BSL-4 laboratóriumban van vírusminta, az egyik az oroszországi Vector Intézet, a másik az Egyesült Államok Járványügyi Közponjtának (CDC) atlantai székhelye. Ez ellen a vírus ellen egyébként már a '80-as évek óta nem oltanak.

2013. szept. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A feketehimlő halálos volt, a túlélők gyakran elvesztették a (fél) szemüket. Ma már csak bizonyos biológiai fegyverraktárakban található meg, amelyek megsemmisítését mindig csak halogatják.
2013. szept. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!