Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Átlagtól jóval világosabb...

Átlagtól jóval világosabb részek a székletben! Okozhatja pár étel?

Figyelt kérdés

Ma a székletem első pár "darabja" teljesen normális volt, de a végén 1 darab alapszíne bár normális volt, de több helyen világos részeket láttam benne, míg utána 1 darab pedig egyszínűen világos volt, de nem annyira világos mint a másikban látott világos részek.

Nem volt fehér, nem is sárga, de nem is szürke. Inkább világosbarna és világossárga közti átmenet, több barnával.

Több ételre is gondolok amik okozhatták:

2,5 napja ettem: csomó vaníliafagyi (tölcséres és dobozos is), vaníliával töltött francia krémes

tegnap ettem: rengeteg tészta, sok citromos süti, sok vaj (magában is ettem vajat, annyira finom volt, de máskor ilyet nem szoktam csinálni)

Valamint rántott tojást az utóbbi napokban mindig és sok gyümölcsöt (alma, sárgadinnye) és húst nem is ettem az utóbbi 3-4 napban.

Olvastam, hogy milyen betegségek okozhatnak fehér, szürke meg sárga székletet, de nekem mondom inkább nagyon világos barna volt, a wc papíron sima barnának látszódott. Egyéb tünetem nincs, nem fáj semmim, sárgaság sincs. A széklet állaga, formája amúgy teljesen normális volt.


2014. aug. 5. 16:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy vaníliafagyi evése után 1-2 nappal máskor is volt már ehhez hasonló székletem, de azért nem ennyire világos. de hasonló
2014. aug. 5. 16:03
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmi bajod. Holnap már nem lesz ilyen.
2014. aug. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Figyelni kell , hogy a következőkben milyen színű lesz a széklet, illetve Te magad is :) Egyébként posthepaticus icterus tipikus tünete az acholiás széklet. Nézd ,hogyan alakul a szemfehérjéd színe és a bőrödé is. Egyébként ezek alapján nem valószínű, mert a széklet egésze szokott ilyen esetekben színtelen lenni.
2014. aug. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!

Figyelni fogom mindkettőt, jó, hogy említetted a szemfehérjét, nem is tudtam, hogy figyelni kell azt is.

És remélem holnap tényleg nem lesz már ilyen :)

2014. aug. 5. 16:19
 5/7 A kérdező kommentje:

Hello!

Ma már teljesen jó volt a székletem, kicsit világosabb az átlagnál, de egyértelműen barna! És a bőröm, szemem se lett más színű! Köszi a válaszokat.

2014. aug. 6. 18:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Na ugye. :)
2014. aug. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy nincsen gond. Nagyon szívesen :)
2014. aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!