Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melyik az a betegség, ami...

Melyik az a betegség, ami miatt elhízik az ember, és nem tud többet lefogyni se?

Figyelt kérdés
És miért van az? Mik a tünetei? Tényleg nem lehet lefogyni?
2014. aug. 5. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, itt tájékozódhatsz, orvos írta. Egyébként, le lehet fogyni, csak ilyen esetben nehezebb és több erőbefektetést kíván.

2014. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyed nem termel vagy termel valami hormont ami a hízásért felelős, de ha meggyógyulsz utána le tudsz már...
2014. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pl. Cushing-szindróma, vagy hosszantartó szteroid terápia is okozhat ilyet.
2014. aug. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen van ilyen, amit említesz. Ilyenkor diagnosztikailag szérum TSH cc., ultrahanggal ellenőrizhető. T4 substitutio a terápia. Hypothyreosis/struma/golyva, egy pajzsmirigy betegség, így utána nézhetsz. Klinikai kép: lassabb anyagcsere folyamatok, fáradékonyság , stb.
2014. aug. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, Cushing sy. is okozhat ilyet.
2014. aug. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hű, köszönöm a gyors válaszokat.

Azért kérdezem, mert ma elmentem a házi orvoshoz, hogy kérjek beutalót vérvételre és teljes laborra, és azt kérdezték, mirefel kérek, ezt azért meg kell indokolni. Mondtam, hogy mostanában sokszor remeg a kezem, meg alapból régen voltam vérvételen, 4-5 éve (most leszek 23 éves). Erre azt írták rá a beutalóra, hogy Diagnózis: pajzsmirigy betegség, ami miatt rögtön a hízástól való félelmem ugrott be, másra nem tudok asszociálni a pajzsmirigyről, nem értek hozzá... Itthon rákerestem a pajzsmirigy betegségek tüneteire (meg arra, hogy miért felelős tulajdonképpen a pajzsmirigy), azt írja tünetnek, ritkás, száraz haj, fáradékonyság, töredezett körmök, emésztési zavarok, lassabb gondolkodás. Igazából ezek közül egyik se igaz, persze tény, hogy a házi orvos maga rám se nézett, és csak az asszisztensével beszéltem, hogy adjon beutalót, de azért megijeszt, ha ilyesmiről van szó.

Azt viszont elismerem, hogy anyagi okokból egy ideje nem eszek változatosan, és időszakosan sok a családi vita (utoljára kb. két hete volt egy nagy veszekedés, azóta néha észreveszem, hogy remeg a kezem). Viszont világéletemben vékony voltam (nem állnak ki a csontjaim, de bármennyit ehetek bármiből), és olyan helyen is nő a szőröm, ahol lány létemre nem kellene, de még az a mennyiség, amivel meg lehet birkózni egy szemöldökcsipesz segítségével. Szerintetek van okom félni? Ó, igen, a libidócsökkenés még az egyik tünet, az viszont igaz, nagyjából egyáltalán nem érdekel a szextéma, pedig van barátom, és szeretem is. Kiderülhet ezek miatt valami durva?

2014. aug. 5. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!