Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy nevezik azt a "betegseget...

Hogy nevezik azt a "betegseget" mikor egy ember nem akar enni, kovernek hiszi magat, ehezteti magat stb?

Figyelt kérdés
Szerintem ez nem anorexia, mert az az etvagytalansag. Bar nem tudom..

2014. jún. 18. 17:15
 1/7 anonim válasza:

Anorexia.


[link]

2014. jún. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Anorexia.

Az anorexiások nem étvágytalanok, hanem mert kövérnek látják magukat, ezért nem esznek. De attól még éhesek. Csak enni nem akarnak!

2014. jún. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát étvágytalanság kóros önképpel.

És a bulémia vagy mi a kín, az mi? Nem az is e téma?

2014. jún. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A bulémia, amikor eszik rendesen, sőt többet is mintkéne, aztán rövid időn belül kihányja.

Vagy akár magától, akár +rásegítéssel.

Azaz eszik jóízűen (?), mert kívánja, nem tud lemondani róla, de aztán "bűnhődik".

2014. jún. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sima depressziótól is lehet. Ha abból indulok ki, hogy depisen én se igen eszek, és nem is akarok, mert nincs étvágyam. A kövérnek érzi magát téma sima önbizalomhiány is lehet mellé. Hogy valóban mi áll mögötte azt szakember tudja 100%osan megítélni.
2014. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Anorexia competitiva. (Az Orvostovábbképző Szemle Online betegségtani leírása alapján.)


Ha nem a kérdésbeli formája, vagyis nem kövérnek hiszi magát, akkor anorexia nervosa (étvágy elvesztése, idegi betegség).


[link]


(Az Orvostovábbképző Szemle Online betegségtani leírása alapján.)

2014. jún. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én voltam anorexiás. Nem voltam étvágytalan, csak féltem a hízástól, és nem tudtam enni. Ez amúgy kezdetben egy pszichés"" betegség""", majd más következményei pl. Tápanyag hiánnyal kapcsolatos tünetek """betegségek"" léphetnek fel, ha nagyon súlyos, akkor a ""betegség"" halálos kimenetelű is lehet
2014. jún. 21. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!