Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérzés székletürítés után/közb...

Vérzés székletürítés után/közben? = hónapja szültem, de szerintem nem aranyér sosem volt. Túlsúlyom nincs, sok folyadékot iszom.36 éves vagyok. ?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, hogy vastagbélrák, vagy végbélrák.

Kolonoszkópiától félek, szoptatok.


2014. aug. 7. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

99% hogy aranyér. Főleg szülés után (természetes szülés esetén) gyakran előjön.

Ha friss, piros vért látsz a széklet felszínén, a papíron, és/vagy székelést fájdalom is kíséri ami pár percen belül elmúlik akkor 100%, hogy aranyér.

2014. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Rákra nem ez a jellenzö, sokkal valószínübb, hogy aranyered van.


Miböl gondolod, hogy nem?

2014. aug. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sajnos , szülés után majdnem törvényszerű az aranyér ! Naponta többször kamillás ülőfürdő. Nem kell mindjárt rosszra gondolni!!!!
2014. aug. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De aranyosak vagytok! Köszönöm a válaszokat! Csaszaros voltam nem volt vajúdás azert is zártam ki az aranyeret és semmi nem látszik :( a szomszédom is vastagbel rákos hasonló tünetekkel mondjuk a néni 73 éves :( ugy félek :(
2014. aug. 7. 10:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az aranyér sok esetben a terhességtöl alakul ki, nem feltétlen a szülés közben (söt olyannak is lehet, aki soha nem volt terhes, nem szült, söt akár férfiaknak is)
2014. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1# vagyok. Én is férfi vagyok és nekem 22 évesen kijött. Azóta nagyjából megoldódott a probléma. Most 30 évesen évente max egyszer jön elő a probléma amit kenőccsel kezelek. Így másnap pár nincs gond. Az elején én is nagyon megijedtem. :)
2014. aug. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok, mindenkinek ment a zöld mancs!

akkor ne menjek kolonoszkopiára? :O ha nem muszáj kihagynám!

2014. aug. 7. 12:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon vigyázz, hogy lágy legyen a székleted !

Nem bántásként írom, de mindig nagyon mosd meg székletürítés után. Lehet, hogy csak 1- 2 hét után jön redbe. Még nem kell orvoshoz menned.

2014. aug. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igyekszem figyelni hogy elég lágy legyen. A kakilás után azonnal lezuhanyzom, kínosan ügyelek erre. Ugye ilyen sokan elintézik csak egy fenék kitörléssel? A szeklet lágyságát hogyan fokozhatom?
2014. aug. 7. 14:19
 10/11 A kérdező kommentje:
7 hónapja szültem :)
2014. aug. 7. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!