Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy cukorbeteg...

Lehetséges, hogy cukorbeteg vagyok? (bővebben lent,14/F)

Figyelt kérdés

Néha szúr a vesém,de szinte egész nap fáj.Ez a fájdalom csak néha erősödik,de ettől függetlenül folyamatosan érzem.

Előfordul fehérjevizelésem is,és naponta 8 fölötti alkalommal vizelek.A vizelet szaga is megváltozott,azt hiszem.

Sajnos vérnyomásbeteg vagyok,korábban többször végeztek terheléses vércukorvizsgálatot,és most is van már időpontom-de csak hónapokkal későbbre.A legelső alkalommal a húgysavszintem magas volt.

2-3 héttel korábban előfordult az is,hogy hiába ittam,szomjas maradtam.

Hónapokkal ezelőtt a szemem is romlott.



2014. aug. 7. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Amiket leírtál, azok mind a hypertonia szövődményei lehetnek.

Mivel nagyon fiatal vagy, ezért jó, ha tudod, hogy a legújabb ajánlások alapján fehérjevizelés esetén a normális vérnyomás <125/75 Hgmm! (Diabetes mellitusban <130/80 Hgmm)

Jó lenne tudni továbbá azt is, hogy essentialis (esetek 90%-a) vagy secunder típusú-e a magas vérnyomás betegséged. Amennyiben essentialis, annak oka ismeretlen, de genetikai és környezeti tényezők játszanak benne szerepet(túlzott sófogyasztás, túlsúly, stressz, dohányzás, mértéktelen alkoholfogyasztás, kávé). Secunder esetben általában endocrin okok miatt áll fenn a betegség, de gondolom ezt nálad kizárták.

A hypertonia szövődménye egyrészt kihat a bal kamrára, a vesére (zsugorvese, albuminuria(fehérjevizelés), veselégtelenség) valamint a retinát is érinti, ami látásromláshoz vezet.


Tekintettel a korodra, egy alapos kivizsgálást javaslok, tehát egy tartós 24 órás vérnyomásmérést (ABPM), egy komplex kardiológiai vizsgálattal (EKG, Echocardiographia), valamint egy hasi UH és szemészeti vizsgálat is kellene. Természetesen korrekt vérképvizsgálattal: karbamid, kreatinin, cystatin C,eGFR, mikroalbuminuria, glikált hemoglobin (Hb1Ac), inzulin, terhelés valamint TSH, T3, T4 mindenképp szükséges

2014. aug. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ami kimaradt és fontos, hogy hypertoniában a terápia elsődlegesen az életmódváltás, azaz só-megszorítás, testmozgás hetente 3x leizzadásig, mediterrán diéta (zöldségfélék, könnyű húsok, hal, többszörösen telítetlen zsírsavak), dohányzás, túlzott kávé és alkoholfogyasztás kerülése. Hiszen a cél nemcsak az, hogy a vérnyomásod cékértékre kerüljön, hanem a már kialakult célszervi károsodás progressziójának a megelőzése, vagy visszafordítása. Mindezek után, jön szóba a gyógyszeres terápia.

Ami még fontos, hogy legyen személyi, otthoni vércukorszintmérőd és egy autómata vérnyomásmérőd, lehetőleg ne csuklós.

2014. aug. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jobban vagy?
2022. jan. 14. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!