Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek, hogy a megfázásom...

Mit tegyek, hogy a megfázásom ne forduljon át tüdőgyusziba?

Figyelt kérdés
Érzem, hogy átfordulhat igen könnyen, pls help.

2014. aug. 9. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Mégis miért fordulna át? Egyszerűen csak pihenj, szedd be a gyógyszert, ha írtak fel valamit és nemsokára jobban leszel. Szedj vitamint!
2014. aug. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Érzem. Szakad fel valami, de nagyon mélyről. És fáj a tüdő területe. Nem voltam még orvosnál, mert ma tört ki rajtam az egész. Hőemelkedés.


Ám nehezen viselem, 38,5-nél már négykézláb közlekedem, mert szédülök, most csak 37,6 volt reggel.

2014. aug. 9. 20:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Tüdőgyulladása valakinek akkor lesz, ha a betegségét nem kezelik.

Vagyis ha bakteriális fertőzése van, illetve váladéklerakódása a tüdőben és azt nem kezelik váladékoldóval-köptetővel és antibiotikummal.

Amúgy amit érzel, az lehet egy sima vírusos fertőzés is, abból nem nagyon lesz tüdőgyulladás, ha nem fertőződik felül baktériummal. Egy vírusos fertőzés is úgy padlóra tud küldeni, mint az állat és tud magas lázat okozni.

Szóval nyugodj meg, ha a tüneteid pár napja jelentkeztek és nem hetek óta tartanak, akkor nem lesz holnapra tüdőgyulladásod.:)

Menj el orvoshoz, akár holnap az ügyeletre, akár hétfőn a háziorvoshoz és majd kapsz megfelelő kezelést.

Jobbulást kívánok!:)

2014. aug. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezt érzem, hoyg kellene egy köptető. Addig is iszok mint a güzü. Köszi szépen. Asztmás veszélyeztetett vagyok, csak azért.
2014. aug. 9. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!