Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Honnan lehet tudni, hogy egy...

Honnan lehet tudni, hogy egy torokgyulladás vírusos vagy bakteriális eredetű?

Figyelt kérdés

Okoskodóknak: tudom, hogy már szerepel egyszer ez a kérdés, de ott nem volt kielégítő válasz.

Azt is tudom, hogy az orvos majd megmondja, de ma vasárnap van...

A gyógyszertárban egy antibiotikumos torok spray-t ajánlottak úgy, hogy fingjuk sincs, bakteriális vagy vírusos-e a gyulladás. /Mert ugye az antibiotikum csak a baktériumok ellen jó.. Azt is tudom, hogy antibiotikumot a vírusos megbetegedés szövődményei ellen szokták felírni.../

Akinek vírusos torokgyulladása volt, mit kapott? Hogyan kezelte?


Köszi előre is!



#fertőzés #vírusos torokgyulladás #bakteriális torokgyulladás
2014. aug. 10. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Nem szövődmény ellen, hanem esetleges szövődmény ellen szokás antibiotikumot felírni, úgy is fogalmazhatnám, biztos, ami biztos alapon. Orvos sem igen tudja megállapítani, hogy ilyen vagy olyan. A vírusos torokfájás általában egy határozott pontban jelentkező éles, erős fájás, ahol sötét vörös folt is látszik a garatban. Legjobb a sós vizes öblögetés, gargarizálás (fél evőkanál só 1 dl vízben) óránként-kétóránkén.
2014. aug. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A gargalizálás semmit nem ér... Használtam antibakteriális löttyöt is és tengervizet is, de nem lett jobb tőle, persze azért gargalizálok folyamatosan, hátha... :(

Hátul a garatomban szabálytalan alakú, színtelen hólyagok vannak, körülötte hajszálvékony piros kontúr. A torkomban pedig lejjebb gennyes pontok.

Még a levegővétel is fáj... Volt már valakinek hasonló? Mitől múlt el?

(gyulladáscsökkentőt szedem folyamatosan, de így is non-stop fáj, szopogatós tabletták max. 5 percig használnak...)

2014. aug. 10. 13:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg bakteriális gyulladás lesz, ahogy leírtad eléggé annak tűnik. Gyulladáscsökkentő gyógyszert vehetsz be, algopyrint, aspirin, ami van otthon és holnap a doki ír majd fel antibiotikumot. Biztosan eléggé fájhat is a torkod, de próbálj meg minél több folyadékot inni.
2014. aug. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tüneteid alapján szerintem kell majd az antibiotikum, addig is gargalizálj sós vízzel, tegyél fél deci langyos vízbe sót és azzal, nekem ez segít leghamarabb, holnap meg majd az orvos felír gyógyszert.
2014. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!