Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az elmúlt pár hónapban több...

Az elmúlt pár hónapban több seprűér jelentkezett a lábamon, mint pl. az elmúlt 10 év alatt. ártok e neki a sporttal? (többi lent)

Figyelt kérdés
Kb. 2 éve kezdtem újra rendszeresen sportolni (karatézok) úgy kb. 10 év kihagyás után.... lett annak idején 1-2 db pár centis seprűér a lábamon 30 éves koromig. Most viszont 36 évesen azt vettem észre, hogy egyre szaporodnak :( vadgesztenye tablettát kezdtem szedni....heti többször érzem elnehezültnek a lábam....az ülő munka most több mint idáig.... a sportolás közben meg egyre megerőltetőbbnek érzem a lábmunkát.... hétvégén már a házimunkában is akadályozott a tompa fájdalom. Meg vagyok ijedve. folytathatom a sportot, vagy ártok neki? jó lenne tudni addig is, míg orvoshoz nem jutok. ami kb. 1-2 hét.... de addig hogyan? esetleg valakinek jól bevált gyógyszer, krém?

2014. aug. 11. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ülő munka inkább árt, sportoláskor használod az izmaidat, ami segíti a lábadban a vénák működését. A seprűvénák azért jelennek meg, mert a faluk meggyengül, kitágulnak, a vér nem tud a szív felé normál tempóban áramlani. Lehet érdemes lenne felkeresni egy érsebészt is, nem azért, hogy rögtön kés alá feküdj, csak ő el tudna látni tanácsokkal az életmóddal kapcsolatban.
2014. aug. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Érsebészt??? ennyire komoly lenne a problémám????
2014. aug. 13. 08:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Jaj dehogyis!!! Az érsebész nem csak műt, viszont vannak műszerei, amivel meg tudja vizsgálni milyen szakaszban jár a visszeresség. Ez még viszonylag korai lehet, de nem kellene megvárni, amíg rosszabb lesz. Ő tud javasolni fáslit vagy harisnyát, ezek speciális gyógyászati segédeszközök, melyek javítják a vénák működését. Rendszeres használatukkal megelőzhető, hogy egyrészt újabb visszerek jöjjenek ki, másrészt megakadályozható, hogy a már meglévők tovább romoljanak. Nem akartalak megijeszteni, jobban ki kellett volna fejtsem mit csinál az érsebész, bocsi. A lényeg, hogy a vénák működését kell javítani és segíteni, hogy a későbbiekben, hosszú évek múlva ne legyen gond (ekzéma, lábszárfekély...stb.)
2014. aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletesebb választ, így már érthető! a háziorvos esetleg tud beutalót adni ehhez? vagy hova forduljak konkrétan? bocsi a sok kérdésért! (de nincs kitől megkérdezzem)
2014. aug. 14. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!