Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mostanában 1 kávétől, energiai...

Szerencses85 kérdése:

Mostanában 1 kávétől, energiaitaltól érezhetően kalapál a szívem, néha kicsit fáj, rendetlenkedik. Régebben nem voltak ilyen gondok, mostanában jött elő. Ez szívprobléma lehet? 15/f

Figyelt kérdés

2014. aug. 13. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Igyál még 3-at rá, megoldja. Az energiaital egészséges, fogyaszd csak nyugodtan 15 évesen
2014. aug. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért kell egy 15 éves fiúnak energiaital? Annak az 1 kávénak szerintem semmi köze a szívproblémádhoz. Ha meg eleve van valami szervi bajod, akkor főleg ne terheld a szívedet ilyen mérgekkel, mint a Red Bull és társai.
2014. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan kéne egy kardiológiai kivizsgálás. Az energiaital, ha van vmi rejtőzködő szívproblémád, baromi káros. Azt meg én se értem, hogy egy 15 évesnek milyen megterhelésre kellhet kávé meg energiaital.
2014. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy aggódtok értem, azonban nem vagyok az a fajta, aki gyakran iszik. Nem azért iszom, mert gondjaim vannak, sem a hatásáért, csak szimplán 1-2x van aki meghív rá, illetve szeretem az ízét. Energiaitalt, kávét ezért elvétve iszok. Gondolom mostanában elszokott a szervezetem a koffeintől, és most hirtelen jött neki. Lehet ez az elszokás miatt, vagy tényleg valami szívproblémám van? Válaszokat előre is köszönöm!
2014. aug. 13. 17:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet simán csak érzékeny vagy a koffeinre. Ha egy normál adag kávétól is túlpörögsz, akkor kerüljed! "egy" energiaital meg lehet valami egy kávényi normál adag, egy dupla adagnyi monster is. Esetleg emelt koffeintartalmú. Nem mindegy. A koffein növeli a pulzusszámot. Ez "normál" hatása. Ha már kellemetlen, akkor nem kell inni. Probléma megoldva. Szerintem ez még önmagában nem jelez egézségi problémát. Persze megkérdezheted a háziorvosod is...
2014. aug. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy az, hogy érzékeny vagy a koffeinre, simán lehet rejtőzködő szívprobléma miatt. Illene dokinál egy kivizsgálást kérni.
2014. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én 1 hétig voltam olyan állapotba ettől a sok szartól amiket ittam nap mint nap (kávé,energiaital) hogy ahogy felálltam az ágyból elájultam vagy émelyegtem, vérnyomásom az egekbe volt. Egyből vérvétel, húgy minta, pajzsmirigy vizsgálat, EKG, szívultrahang, midnenhova elküldtek és sehol semmit nem mondtak, csak egyet, hogy tegyem le ezeket mert rosszabb vége is lehet, 14 éves voltam akkor. Azóta sportolok, letettem ezeket a hulladékokat, és normálisakat kajálok és semmi bajom. Szerintem tedd le minél előbb, én ezt a pár hetet, hónapot amit átéltem senkinek nem kívánom
2014. szept. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Fasazopo! Koporsoban a faxom ízét is szereted. Köcsög taknyos.sorry!
2016. dec. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Angoloknál már meg sem veheted ennyi idősen, amúgy az energiaitalokon élő angol 18-20 éves kollégáim úgy jönnek be reggel 7-8-kor dolgozni, hogy "jaj de fáradt vagyok", mi a faxtól nem vagyok én fáradt olyankor 42 évesen, vegetáriánusként? Aztán azzal jönnek, nekik kell a hús meg az energy drink, mert ők olyan fáradtak. Bammeg, azért fáradtak, mert ezzel a szarral terhelik a szerezetüket.
2018. júl. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!