Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véradás után felkeresnek ha...

Véradás után felkeresnek ha pl. Rákos a véradó vagy valami problémája van? Vagy azt nem nézik csak tisztítják?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk rég nem voltam orvosnál és közben megbetegedtem vagy daganatom lett azt a vèradàs után lehetséges hogy észreveszik?

#betegség #daganat #Vèradàs
2014. aug. 19. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
A véradás során azonnal van egy orvosi vizsgálat, ami sok mindent feltár. Ha a kivizsgáló orvos véradásra alkalmasnak nyilvánította a jelentkezőt, akkor megtörténik a véradás és a véradó vérét nemzetközi előírásoknak megfelelő vizsgálatoknak vetik alá. Ezzel egyidejűleg megtörténik a vér feldolgozása alapvető vérkészítményekre. A vérvételtől számított 6-8 órán belül (ha a délelőtt során került sor a véradásra)általában elkészülnek a vizsgálati eredmények, amelyek ismeretében megtörténik az elkészült vérkészítményeknek a transzfúzióra történő "felszabadítása". Amennyiben a vizsgálati eredmények alapján transzfúzióra nem alkalmasnak minősül az adott véradó véréből készült vérkészítmény, azokat megsemmisítik, a véradót pedig értesítik, behívják a véradó állomásra, ahol megfelelő orvosi ajánlást kap a nem megfelelőnek bizonyult vizsgálati eredménnyel kapcsolatos további teendőkkel kapcsolatban.
2014. aug. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 *Victorique* ***** válasza:

Hepatitisz B vírus antigén, HIV 1-2 vírus ellenanyag, Hepatitisz C vírus ellenanyag, szifiliszt okozó baktérium ellenanyag ezeket nézik.

Alapos vizsgálatot végeznek a helyszínen pl nyálkahártya, vérnyomás, vérbőség, stb.

Arról még nem hallottam, hogy a rákos sejtek helyet változtatnak, ill. hogy a vérben lennének, kóros sejtburjánzás és az terjed tovább.

2014. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom csak a fenti válaszoló által felsorolt fertőző betegségeket nézik, ami ugyebár veszélyt jelentene arra aki a vért kapja.

De azt, hogy daganatod van-e azt biztosan nem nézik. Tumor markereket nem vizsgálnak. A váradásnak nem az acélja, hogy téged kivizsgáljanak. Arra vannak a megfelelő szűrőprogramok.

Előtte tényleg megvizsgál a doki, de csak azt nézi, hogy nem vagy-e pl. taknyos, nincs-e mandula gyuszid stb...szóval ilyen hétköznapi dolgokat néznek, amikkel nem adhatsz vért amíg meg nem gyógyulsz, de azt Te magad is tudod, hogy influenzás vagy-e vagy nem. Még megnézik a vércsoportodat és megmérik a vérnyomásod. Ennyi.

Ezen kívül rólad semmi se derül ki.

2014. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor doki lesz belőle. De remélem semmi baj nincs. Csak hát aggodok. Heti 2-3 fejfájás és ne mondja senki hogy front. Volt 13 éve kivizsgàlàsom de az nem most volt és nem tudtak mit mondani. A fejfàjàst már megszoktam de 3-4 hete rosszul vagyok belül kívül. Stressz? Lehet munkahely váltás, de akkor sem normális.
2014. aug. 19. 18:36
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

#2-es válaszoló!


Akkor szerinted hogy adnak a tumorok máj-, tüdő-, agyi áttéteket? A tumorok bizony betörhetnek a vérerekbe és a vénákon keresztül eljutnak a májba, tüdőbe. Onnan pedig szétszóródhatnak az egész testbe. Szóval előfordulhat rákos sejt a vérben. Ezek a tumorsejtek nincsenek akkora mennyiségben jelen, hogy keresés nélkül- vagy akár kereséssel észrevehetőek legyenek. De ott vannak, és a tumor áttétet ad.


De ha megnézünk olyan daganatos betegségeket, mint a leukémiák és a limfómák, akkor is vannak kóros sejtek a vérben. Sőt, azoknak a diagnózisát ezeknek a sejteknek a vizsgálatával lehet megadni.

2014. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 *Victorique* ***** válasza:

#5-ös keress rá a neten, sehol nem írják, hogy rákot is szűrnek. Ha találsz jobbat, linkeld be.

Amúgy rákos sejtek mindenkiben vannak, csak nem érnek el akkora mennyiséget, ami már kóros lehet.

2014. aug. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ezt nem is állítottam, hogy szűrik. Vagy szerinted igen?


Viszont cáfoltam a te állításodat:

,,Arról még nem hallottam, hogy a rákos sejtek helyet változtatnak, ill. hogy a vérben lennének, kóros sejtburjánzás és az terjed tovább."


Csak leírtam erre reagálva, hogy de, igenis vannak rákos sejtek, amelyek helyet változtatnak, márpedig az ereken keresztül, a vérárammal jutnak el oda, ahol majd áttétet adnak.

2014. aug. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!