Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Évek óta tartó fáradtság?

Évek óta tartó fáradtság?

Figyelt kérdés
Igazából azt szeretném megtudni, hogy van-e köztetek olyan, aki évek óta folyamatosan fáradt. Tehát 2-5 vagy több éve. De úgy, hogy a nap 24 órájában fáradt, már sok éve. Ha van ilyen köztetek, ti rájöttetek, mi a bajotok, mi okozza ezt? Vagy csak ugyanúgy szenvedtek ettől, mint én? Írtam már ki hasonló kérdést, de most konkrétan az évek óta tartó, folyamatos fáradtság érdekelne. Miket csináltatok, hogy jobb legyen, és miket javasoltak nektek? Mi vált be, és mi nem? Köszönöm előre is a válaszokat! :)

2014. aug. 21. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ártana elmenned háziorvoshoz és egy vérvételre. Vitaminhiány, főleg vas és magnézium okozhat fáradtságot. Meg az is, ha alapból lusta életmódot folytatsz. Tehát alig mozogsz, nem vagy levegőn eleget, nem figyelsz oda a táplálkozásra stb.
2014. aug. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és az ötleteidet! De sajnos ezen már rég túl vagyok, voltam háziorvosnál és el is küldött vérvételre de semmit nem talált. Aztán kicsit később visszamentem és összeírtam azokat a dolgokat amik ilyen szintű fáradtságot okozhatnak. A netről gyűjtögettem össze ugyanettől szenvedő betegektől és különböző oldalakról..Na szóval összeírtam ezeket, aztán újra elmentem és végigkérdeztem ezeket, hogy mit gondol róla, lehet-e, hogy valamelyik ezek közül okozza a fáradtságot. Meghallgatta, de mindegyikre azt mondta, hogy nem/nem valószínű..ennyit segített. Mondtam a vitaminhiányt is, de ő azt mondta, hogy azt nem is lehet kimutatni, ez kamu. Lusta viszont nem vagyok, rendszeresen járok edzésre és táncra is, plusz szoktam még itthon tornázni is, ráadásul előző félévben még túrázni is jártam hétvégéken. Úgyhogy nem ez a baj. Az igaz lehet, hogy nem vagyok eleget levegőn, de rengeteg másik ember is így van vele, akiknek viszont nincs ilyen bajuk. De mindegy, attól még mostantól odafigyelek rá. :) Köszi, hogy írtál!
2014. aug. 25. 14:08
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor nem tudom :S Aludni hogy alszol? Esetleg nincs valami lelki problémád, stressz, túlterheltség, valami, amit nem tudsz feldolgozni, ami miatt nem tudod magad igazán elemedben érezni?
2014. aug. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én akkor éreztem magam fáradtnak, amikor rossz kapcsolatban voltam. 16-19 évesen öregnek és kiszipolyozottnak éreztem magam. A folyamatos kudarcok és a szeretet hiánya miatt semmiből nem tudtam erőt meríteni. Aztán új életet kezdtem, és új kapcsolatom van, mostmár kipihentnek érzem magam.
2014. aug. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az utánam írónak mondom: de, vannak lelki problémáim, de ezek most már sokkal jobbak, mint régen..de azt hiszem az volt a legrosszabb, hogy 7 évig nem volt legjobb barátnőm. Tudjátok, akivel bármit meg lehet beszélni, és mindig számíthatok rá. És ezért 7 éve mindent elfojtok magamban, mert egyszerűen nem tudtam megbeszélni senkivel..szóval, valószínű, hogy van igazság abban, amit mondasz! Nem is kicsi. Csak ugye először ki akartam zárni a testi okokat. De amúgy már próbálok változni, és szerencsére lett is végre barátnőm! Az utolsónak mondom: köszönöm szépen a választ! Ugyan másról lehet szó, mint a te esetedben, mert jó ideje nincs senkim, tehát ezt a fajta szeretetet, törődést amit az ember a legjobb barátjától és a szerelmétől kap, nekem régóta nélkülöznöm kellett. Szóval neked is igazad lehet. :)

Nagyon szépen köszönöm, főleg azt, hogy hasznos tanácsokat adtok! :)

2014. szept. 14. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!