Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fülkürthurut nehezen akar...

Fülkürthurut nehezen akar gyógyulni, mivel segíthetnék rá?

Figyelt kérdés

Már régóta húzódik a betegségem és nem tudom mit kéne csinálni.Fülésznél már kétszer voltam,behúzódott dobhártyát mondott és hogy még tart a fülkürthurutom.Infralámpázást és orcseppezést ajánlott.Meghogy próbáljak meg felfújni valami nem tudom mit aminek elfelejtettem a nevét.Az utolsó kivételével folyamatosan csinálom amit mondott naponta egyszer melegítem 10-15 percig és orcseppezem,de ennek már lassan több mint egy hónapja,és szinte épphogy csak javult valamit.Lehet többször kéne, és fújkálni is kéne?

Nem gennyezik meg semmi csak ilyen dugulást érzek benne meg csökkent hallást.De mikor pl infralámpázom akkor ha 5 perc után elveszem a fülemtől akkor szabályos felüdülés, tök jól hallok vele de 3-4 perc után visszadugul.Meg ha nyelek egyik fülemnél érzem hogy pattan de nem úgy ahogy máskor kicsit gyengébben a másiknál meg semmit.Úgy érzem mintha az inger "beragadna" valahol fél úton a szám és az orrom között.Mikor még júliusban fülésznél voltam akkor hallásviszgálatra is beutalt amin kb egy hete voltam.Igaz hogy úgy érzem mindkét fülemre, de főleg a jobbra rosszabbul hallok de minden rendben volt az összes hangot hallottam a legméllyebbtől a legmagassabbik.

Egyszóval tanácstalan vagyok.

Fújkáljak strandlabdát?

Esetleg húzzak fel téli sapkát estére, vagy akár egész napra ha végig otthon vagyok aznap?

Mindenesetre próbálom majd minél többször melegíteni és orrsray-t használni, de azért várnám a tanácsokat.


2014. aug. 24. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy homeopátiás szert tudok javasolni neked, a neve Kalium muriaticum. C15-ös hígítást vegyél, vagy rendelj. Oldj fel 3 bogyót egy félliteres vízben és kortyolgasd . Ne egyszerre idd meg, kicsit tartsd a szádban mielőtt lenyeled. Ezt elég 1-2 napig, érezni fogod a változást. Ha javulsz, ne szedd tovább, csak ha visszaesel.
2014. aug. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ilyet lehet kapni gyógyszertárban?

Vagy valami speciális üzletbe kell megvennem?

És mennyi idő alatt hatnak kb?

Egyébként a leírásban még tettem föl néhány kérdést hogy esetleg mit kellene még csinálnom.

Azok sokat segítenek?

2014. aug. 26. 06:50
 3/3 anonim ***** válasza:
gyógyszertárakban kapható, vagy megrendelhető, ha az adott gyógyszertár kevés szert tart készleten. Ha használ neked a szer, akkor semmi mást nem kell csinálni, mert akkor is elmúlik a baj. Azért mertem javasolni, mert a fülkürthurutoknál nagy biztonsággal segít ez a szer, de van egy kis esély arra is hogy valami más szerre van szükséged. Ha nem jön be a kali mur., egy homeopátiás orvos tud neked segíteni.
2014. aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!