Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet bélelzáródás szerinte...

Ez lehet bélelzáródás szerintetek?

Figyelt kérdés
Tavaly volt vakbél műtétem, mivel már a végén vettük csak észre a bajt, már perforált, két darab dréncső volt bennem 1 hétig mert a medencém és a hasüregem tele volt. Hasnyálmirigy gyulladásom is volt. LCvel műtöttek, a műtét után nem indult be a székletem a mai napig ha normális székletet szeretnék akkor hashajtót kell szednem. /tudom nem jó ez sem.../ Időszakosan voltam ultrahangon, hogy nincs e letapadásom legutóbb február végén voltam. Akkor nem volt semmi, de az utóbbi egy hétben akármit eszem felpuffadok, nagyobb az étvágyam ellenére a napi teendők és munkám miatt nem szedtem hashajtót sem, így székletem sem nagyon van, csak kínkeservesen, de a szelek egyfolytában bántanak.Fáj a hasam érzékeny a műtéti helyeken. Szerintetek?

2014. aug. 27. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor eloszor eszlelted a tuneteket (de meg nem tudtad hogy vakbel) mennyi ido telt el amig az perforalt? Milyen gyorsan zajlott ez le? 1nap, 2nap, vagy nehany oran belul?
2014. aug. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért keletkezett volna letapadás február óta? Hiszen azóta nem jártak a beleidnél. Nem lehetne megoldani a has hajtás természetes gyógymóddal? Mondjuk aszalt szilvával, vagy egyéb gyógyszertárban kapható növény kivonattal?

Nem hiszem, hogy jó megoldás a gyógyszeres hashajtás. Attól is lehetnek görcseid. Lehet, hogy annyira hozzászokott a szervezeted, a belek, hogy másképp már nem is tudnak üríteni, és így persze, hogy megtelik bélgázzal és hascsikarásod van.

2014. aug. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy hete fájogatot a hasam, de olyan volt mintha megakarna jönni csak, aztán elmúlt és az nap reggel mikor műtöttek hajnalban arra keltem fel, hogy iszonyúan fáj mintha vágnának. Szóval az utolsó pillanatban sikerült a műtőasztalon végezni.
2014. aug. 27. 21:48
 4/8 A kérdező kommentje:
2# hasi műtét után akármikor kialakulhat letapadás, ismerősöm akit tavaly műtöttek ugyancsak vakbélre most újra műtötték őt bélelzáródással.
2014. aug. 27. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ha mozogsz, nem hiszem, hogy letapadnának a belső szerveid. Szerintem az akkor van, ha fekszel. Mármint hosszú ideig fekszel.

Apukámat 78 éves korában műtötték perforálta vakbéllel. Alig élte túl, de hál'Istennek azóta jól van. Nekünk nem is jutott eszünkbe ez a letapadásos dolog.

2014. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De ha nagyon aggaszt akkor jobb, ha elmégy és megnézeted. Legalább megnyugszol!
2014. aug. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
koszi
2014. aug. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is a szorongasod okozhatja ezt. amikor aranyerem volt nem mertem wc-re menni meg gorcsoltem amitol persze csak rosszbb lett
2014. aug. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!