Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hány napig fertőző a tüszős...

Hány napig fertőző a tüszős mandulagyulladás? Hétvégén találkozhatok a barátommal?

Figyelt kérdés
Az antibiotikumos kezelés 3. napján vagyok. 1 napig fájt a torkom ezen kívül az égvilágon semmi bajom nem volt. Mostanra teljesen jól érzem magam, de az antibitikumot még két napig kell szednem. Meddig lehetek fertőző? Egy hónapja ugyan ez volt, észre sem vettem, hogy tüszős mandulagyulladásom lenne csak egy másik vizsgálat alkalmával derült ki és lett kezelve. Akkor együtt voltam a barátommal, csókolóztunk is és nem kapta el. Nem akarom veszélnyek kitenni de hosszú távra az utolsó lehetőségünk rendesen találkozni. Le kéne mondanom?
2014. aug. 28. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
A tüszős mandulagyulladás bakteriális eredetű, tehát fertőző. A streptococcus (gennykeltő) baktériumok szóródnak, így megfertőzhetik a partnert is.
2014. aug. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom...de meddig? Erre lennék kíváncsi...
2014. aug. 28. 17:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Legalább 1 hét antibiotikum szedése után.
2014. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De akkor most ennyi erővel suliba sem mehetnék mert fertőzök? :S
2014. aug. 29. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!