Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Arthritises fájdalomra mennyir...

Arthritises fájdalomra mennyire hasznos a steroid?

Figyelt kérdés

konkrétan synovitis és tenosynovitis de most már elviselhetetlen fájdalommal jár.

a steroid lényegesen csökkenti?


és ilyenkor kb milyen dózisban szokták alkalmazni? pl metylprednisolone hány mg/nap?



2014. aug. 31. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:

lényegesen csökkenti, de sajnos csak addig, ameddig szedik.

a szteroid gyulladást csökkent, de az okot nem szünteti meg.


anyukám szedte, az adagot így nem tudom, de nagyon sokat segített a fájdalmán, pl. tudott járni cipőben.

Viszont a gyomra kikészült és nem érezte jól magát egy idő után, nem szűnt meg a probléma sem, most biológiai terápián van, mert már biztos, hogy autoimmun gondja van az izületeivel és a szteroid csak a belobbant gyulladást húzta le.

2014. aug. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem, hogy azt tudni kell, hogy mi okozza.

Ha baktérium, az a vizsgálatokból kiderül, ha pedig spontán, akkor diclofenac is segíthet, ha az már nem segít, akkor a szteroid biztosan fog, de a végtelenségig nem megoldás. Orvos adta rá?

2014. aug. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
még nem adta rá, csak éppen a probléma durván fenn áll. viszont hallottam, hogy szokták, és gondoltam, akkor kipróbálom, hiszen tarthatatlan a helyzet. diclofenac és társai (nimezulid pl) sajnos nem elég.
2014. szept. 1. 03:25
 4/6 A kérdező kommentje:
egyébként a diclofenac nekem jobban kikészíti a gyomromat
2014. szept. 1. 03:25
 5/6 anonim válasza:
Szia ! Nekem évek ota vannak fájdalmaim , szinte semilyen gyogyszer nemhasznalt majd megörültem a fájdalomtol csak a Tramadolor használt de az is csak egy ket ora hosszaig ,ha kiment a hatáasa a Tramadolornak ,megtudtam volna örülni a fájdalomtol.Közben több vizsálaton derült ki hosszu évek után hogy Reumatoid artitiszem van , és kaptam Medrol inekciot es tablettat azota nincsenekazok az elviselhetetlen nagy fájdalk. , én ezt ajánlom :Tramadolor ,Medrlol tabletta eggyüttes szedése ,este pedig egy szem 0,5 frontin ,ha erösödik a fájdalom egy szem tramadolort veszek be .Egyenlőre csak ennyit tudok ajánlani most megyek korházba gyogyszer beállitásra és remélem jobb lessz , mert ha kimegy a gyogyszer hatasa én is megtudák örülni a fájdalomtol ,remélem tudtam valamennyit segiteni jok ezek a gyogyszerek Medrol és tramadolor eggyutt ,jobbulást kivánok .
2016. jún. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Azóta helyre jöttél? Nálam most ugyanez a diagnózis egy bokarándulás után, nem akar múlni :(
2022. jún. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!