Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Chlamydia az intenzíven?...

Chlamydia az intenzíven? Lehetséges? (többi lent)

Figyelt kérdés

Lehetséges hogy intenzíven kapjuk meg a chlamydia nemi betegséget vagy ez szinte csak szexuális úton terjed?


A barátnőm nyár elején kapott 1 tüdőgyulladást majd ebből 1 hónapig az intenzíven feküdt. állítása szerint ott kapta el a chlamydia fertőzést, de hogy hogyan azt nemtudom. bár volt neki egy gégemetszése és az orvosok (vagy inkább k.cs.gök) fertőzött csövet nyomtak le neki a torkán amibe majdnem belehalt!! lehetséges hogy attól kapta el vagy nem?


köszönöm a válaszokat előre is!



2014. szept. 1. 12:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A Chlamydiának több fajtája van ami tüdőgyulladást okoz, meg van nemi úton terjedő is. Melyik fajtát kapta el?
2014. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sajnos a kórházi, agyonfertőtlenített körülmények között olyan ellenálló baktériumtörzsek képesek kialakulni, amelyek antibiotikumokkal szinte leküzdhetetlenek.
2014. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

egyenlőre fogalmam nincs. csak kicsit aggasztó hogy lehet hogy azt csak mondja hogy az intenzív osztályon kapta el. ha tüdőgyulladást okoz akkor azt csak nemi úton kaphatta el..


köztünk még nem volt semmi szóval teljesen kizárt hogy tőlem kapja el. estére megkérdezem tőle hogy melyiket kaphatta el.

2014. szept. 1. 12:15
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem okoz mindegyik tüdőgyulladást chlamydia peunomonie tüdőgyulladást okoz de nem nem úton terjed chlamydia trachomatis nemi úzon terjed és egy régebbi kapcsolatában is összeszedhette mert nem mindig okoz tünetet. Azt csak tudod hogy mi volt a baja?
2014. szept. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
hát a teljes sztorit sajnos én sem tudom. de sima infulenzás betegségnek indult az egész (láz, torokfájás, stb...) majd ebből lett neki 2 oldali tüdőgyulladása ami miatt 1 hónapig az intenzíven feküdt. gégemetszés infúzió mind 2 karjába (nem egyszerre, egyszer jobb kézbe, egyszer bal kézbe), aztán kétszer is leállt neki a szíve..
2014. szept. 1. 12:23
 6/16 anonim ***** válasza:

3: Mit jelent a "semmi"?

Nem csak genitális aktussal lehet átadni az ilyesmit.

2014. szept. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4: Honnan tudod ezeket ilyen részletesen? :) Volna kérdésem nekem is.
2014. szept. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

hozzáteszem 5 kórházba fordult meg de ebből 3 kórházba csak 1-2 napig volt.

szóval ez is közrejátszhatott benne szerintem!

2014. szept. 1. 12:25
 9/16 A kérdező kommentje:
azt jelenti a semmi hogy nem feküdtünk le egymással. és utánaolvastam hogy öleléssel vagy csókkal nem terjed át egyik emberről a másikra
2014. szept. 1. 12:27
 10/16 anonim ***** válasza:
9: De pl. orális szexszel igen.
2014. szept. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!