Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi ideig áll el a vizelet...

Mennyi ideig áll el a vizelet a chlamydia STD betegség kimutatásához?

Figyelt kérdés
Az orvosom szerint lehet, hogy a fent említett szexuális úton terjedő betegségem van. Ma kezdtem meg a gyógyszerek szedését a proctitis ellen (azt mondta, hogy lehetséges, hogy ez okozta). Minden esetre Szegeden STD klinika csak hétfőn van legközelebb, és tudni szeretném, hogy volt-e ilyen betegségem, vagy más okozta esetleg. Ha ma vagy holnap pisilek, akkor abból hétfőn még kimutatható a cucc??
2014. febr. 26. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Fuj...?

Mondd már meg, hogy mi a túrónak akarsz ötnapos állott pisit vinni a vizsgálatra?

Amúgy ezekkel pont nem kéne játszani, mert nem biztos. A chlamydia még a standard tenyésztésből sem kimutatható, mert hamar elbomlik vagy mi a fene, és csak PCR vizsgálattal szokták tudni kimutatni az utánamaradt maradék DNS-t, úgyhogy szerintem frissen kéne produkálnod, biztos ami biztos.

2014. febr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mert már elkezdtem szedni antibiotikumot, és ha addigra elmúlik, akkor hétfőn hiába pisilek.
2014. febr. 27. 00:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor vagy ne kezdd el szedni, vagy pedig fogadd el, hogy max elmúlik (ha elmúlik, akkor nem mindegy?). Ez az ötnapos ötlet nem jó. EGyrészt szinte biztos, hogy nem lesz már kimutatható a chlamydia, hiszen a tenyésztésre küldéskor legalább stabilizálják a mintát és még azt se bírja ki. Másrészt öt nap alatt viszont kb minden más baktérium viszont oda fog költözni abba a vizeletbe, és nem tudom milyen vizsgálatot csinálnak, de teljesen összezavarhatod.

Egyébként nem biztos, hogy az antibio, amit most szedsz, egyáltalán érinti a chlamydiát.

2014. febr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!