Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magyar egészségügy: felháborít...

Magyar egészségügy: felháborító vagy felháborító?

Figyelt kérdés

Közel 2 hónapja járok kórházba. Az ápolónők és recepciósok paraszt viselkedésén már fel se háborodom, de, hogy 4 hónapos várólistára raknak, hogy 2 hónap, mire egy vérvételre bejutok, de bármelyik másik osztályra is szintén 2 hónap a várakozási idő. Hogy kong a kórház folyosó az ürességtől délben, mert minden zárva (nincs rendelés, nincs vizsgálat, nincs orvos). Hogy magánkórházba kell mennem, és fizetnem, hogy ugyan azaz orvos kivizsgáljon, aki a kórházban a tb után megtenné ingyen, csak hát a magánklinikán időben sorra kerülök, nem fél év múlva. Hogy az orvos pénteken már pihen, ezért az asszisztens mond szakvéleményt a vérképem láttán, majd közli, "ugyan már, ez teljesen normális", majd haza küld, hogy nyugodjak meg, semmi bajom, de kéne szedni vasat, mert ő elvégzett egy főiskolát, és úgy tűnik, hogy kicsit vashiányos vagyok, majd miután nem hiszek neki, és hétfőn visszamegyek, az orvos közli, hogy ez bizony komoly és készüljek fel arra, hogy életem végéig lehet, hogy gyógyszeres kezelést kapok.

EZ MI? Eddig nem hittem el, hogy ez igaz. Sokkot kaptam attól, amit ma a kórházban láttam. A 28 évem alatt egyszer nem szorultam rá az egészségügyre, le is kopogom, hogy kórházi kezeléseim a vérvételeknél és a kisebb balesetekkel a sürgősségin bezárult, illetve, hogy eljártam a háziorvoshoz, ha éppen lázam volt és megfáztam. De amit én ma tapasztaltam, hogy minden magyar embernek ezt kell átélni, az mindennek a teteje. Ez egy vidéki város, a megyeszékhelyhez tartozik konkrétan az összes megyei falu, város, és még a tyúkólok is! Nos, ezért nincs hely. Nincs hely, mert ők már délben végeznek, pénteken pedig már szünnap van. ... Várom a véleményeket!


2014. szept. 3. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom hova jársz, de én a SOTE II. Belgyógra járok 7 éve, és mindenki teljesen normális. Vérvétel akár rögtön, ha baj van, dokit felhívom és mehetek hozzá rögtön.
2014. szept. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vidék ... Budapesten én is kaptam 5 nap alatt időpontot vérvételre. Itt közölte a full paraszt recepciós, ezelőtt 2 hónappal, hogy "legközelebb szeptember 23" ... mondom az 2 hónap! Nekem akkor már vissza kell mennem külföldre. Erre "ez van, adjam vagy ne adjam?" ... Ma közli a másik osztályon a körmét rágó recepciós, hogy január 23. Mondom tessék??? Január 23 a legközelebbi időpont!
2014. szept. 3. 22:26
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
"szerencsére" vidéken csak sürgősségihez volt szerencsém, ott meg ha bekerül az ember, akkor már mindent extra gyorsan csinálnak
2014. szept. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Bunkók a dolgozók? Havi 100ezerért kidolgozzák a belüket is, és még így is csökkentik a fizetésüket. Talán ha mindenki rendesen fizetne TB-t, akkor nem kéne a sok ingyenélőt is ellátni, és lenne pénz normális bérekre az egészségügyben. Amúgy meg ha ebben a stílusban intézted a dolgokat ott is, akkor ne csodálkozz.

Az, hogy mikorra kapsz időpontot, nem a dolgozókon múlik. Meg van szabva, hogy naponta hány vizsgálatot támogat a TB. Például ha CT-re vársz, hiába lenne idő naponta megcsinálni 30at, ha ebből csak 10 után fizet a TB. Ezért van az, hogy ha kifizeted a vizsgálat díját, akkor szinte azonnal meg is csinálják. Ezért ne a dolgozókat hibáztasd, hanem az államot.

Az én munkahelyemen is meg van adva, hogy hány ágy után kap a klinika pénzt. És kb dupla annyi ágyon fekszenek betegek. Ezeknek kb a fele életében nem dolgozott, nem fizetett semmilyen adót, és nem is fog. Csak sorra szülik a gyerekeket, mert ebből akarnak megélni. De el kell látni őket, még akkor is, ha nincs több helyünk. Na így kell veszteséget termelni, ezért van csődben az egész, mert már annyi pénz sincs, hogy normális eszközöket biztosítsanak, a gyógyszerekről meg ne is beszéljünk. Ezért mondtak fel nálunk idén már több, mint 10en, és nincs helyettük ember. De a munkát el kell végezni, az nem lesz kevesebb attól, hogy nincs elég dolgozó. Persze a túlórákat nem fizetik ki, mert nincs pénz, szabadnapba nem adják ki, mert akkor ki dolgozna, így le sincs adva rendesen az óraszám. Tavaly ilyenkor béremelés volt az egészségügyben, ettől zengett a sajtó. Utána arról egy szó nem esett, hogy annyival csökkentették (persze trükkösen), hogy a fizu kevesebb, mint béremelés előtt...

Na meg ha nem vigyáz a szerencsétlen eü dolgozó, meglepetéseket is vihet haza, mint pl tetű, bolha, rüh, bélféreg, egy kis hepatitis, és még ki tudja milyen finomságok. Ez nálunk a béren kívüli juttatás. És ha egész nap retkes, büdös, élősködőkkel teli "főállású anyákat" kell ellátni, és olyan betegeket, akik hozzátartozója azt hiszi, hogy övé a világ, és úgy beszél velünk, mint akit a s.eggéből rángatott elő, akkor ezek után mit vársz? És nem vidéki kis kórházról van szó, hanem a régió klinikai központjáról.

Elnézést a stílusért, de aki nem benne dolgozik, annak fogalma sincs róla, hogy mekkora sz.arban van a magyar egészségügy. Azt mindenki tudja, hogy gáz van, de sokkal nagyobb a baj, mint azt hinnétek.

2014. szept. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3. Az a baj hogy hosszu a varolista ct, mri-re meg sok mas helyre is. Ezert senki nem hibaztatja a dolgozokat. Mas munkahelyeken is ez van hogy hiaba tulorazol nincs kifizetve nemcsak az egeszsegugyben. Nem mindenki beszel lekezeloen az egeszsegugyi dolgozokkal ezt te is tudod. De mikor azt latja az ember hogy beteg es le sem sz***jak ot vagy a hozzatartozojat az elkeserito. Es sokszor hiaba kapnak halapenzt is ettol sem kedvesebbek. Na ez sem jar mas munkahelyeken de kenytelen az ember fizetni mert sajnos ki van szolgaltatva.
2014. szept. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ha valaki keveset kap, rögtön lehet bunkó???
2014. szept. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondom, hogy már mindjárt bunkónak kell lenni ez miatt. De a legtöbben ezért bunkók.

Én úgy vagyok vele, hogy ahogy velem viselkednek, úgy viselkedek én is velük. Ha valaki normális, akkor kedves vagyok, legyen az akár egy olvasni nem tudó ember... Ha meg valaki bunkó paraszt módjára viselkedik, akkor én is az leszek vele, még akkor is, ha akármilyen magas rangú valaki az illető. És rohadtul nem érdekel a hálapénz. Van nálunk olyan, aki megy a betegek után, rajtuk lóg, főleg mielőtt mennek haza, hátha kap valamit. Nem süllyednék ilyen szintre. Sőt. Szinte mindig visszautasítom. Arról nem tehetek, ha a névre szólóan hagynak nekem csomagot, és van benne pénz, és arról sem, ha odáig fajul a vita a hozzátartozóval, hogy beletömi a zsebembe és elrohan...mert nem egy ilyen eset volt. Pedig nem vet fel a pénz. De nem attól fogok valakivel többet foglalkozni, mert látom rajtuk, hogy gazdagok, és számítok rá, hogy esetleg adnak valamit.

2014. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!