Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek jobb lesz ez...

Szerintetek jobb lesz ez csütörtökig?

Figyelt kérdés
Múlt héten szerda este kezdődött a nyavajám. Hirtelen magas lázzal, torokfájással gyengeséggel. Csütörtökön elmentem az orvoshoz, aki antibiotikumot írt ki, amoxicilint, meg ibuflamot ami nagyon erős làz és fájdalomcsillapító. Azt mondta ha hétfőig nem leszek jobban menjek vissza. Èn hětfőn még elesettebb voltam, annyiban javult csak a helyzet, hogy nem fáj már annyira az arcüregem. Viszont nagyon fáj a hâtam, köhögök nagyon.. azòta is minden este enyhén belázasodom. Ma pl. egèsz nap aludtam, nem birok nagyon fel se kelni. Csütörtökig vagyok kiírva, megigértem a főnökasszonynak, hogyakkor tutira menni fogok. Van ennek esélye? Mi lehet ez?
2014. szept. 9. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem menj vissza. Lehet, hogy az amoxicillin nem volt elég erős antibiotikum. A hátfájdalom és a köhögés pedig a jele lehet egy tüdőgyulladásnak, amit mindenképpen kezelni kellene. Biztosan te is belátod, hogy így nem lehet dolgozni.
2014. szept. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából èn is érzem, hogy csodába reménykedek. Mérges vagyok az orvosra, mert még egy labor vizsgalatra se küldött el, nemhogy röntgenre, pedig azért szerintem ez már nem egy egyszerű mefázás kategória.
2014. szept. 9. 16:37
 3/10 anonim ***** válasza:
És egy laborral meg egy röntgennel ugyan mire mentél volna?:D
2014. szept. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha tüdőgyulladâsom van azt mâr tudnam pl.
2014. szept. 9. 16:51
 5/10 A kérdező kommentje:
Meg amúgy bátran nyomja az antibiotikumot, mellette meg ugyanugy lâzas vagyok... mivan ha vírusos nyavajâm van?? Honnan tudja hogy nem belém lát?
2014. szept. 9. 16:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ha fájt az arcüreged, akkor biztosan nem vírusos nyavalyád volt, azért kaptad az antibiotikumot. Ha pedig olyan elesett állapotban voltál, akkor valószínű megelőzésnek, hogy ne legyen még rosszabb az állapotod, de mit te magad is láthatod, valószínűleg ez sem volt elég. A tüdőgyulladás pedig simán kifejlődhetett az alatt is, amíg szedted a gyógyszer, ha nem a hátfájással és a köhögéssel mentél már rögtön az orvoshoz, akkor miért küldene el röntgenre? Ha úgysem látszana semmi. Akkor az lenne a baj, hogy fölöslegesen tett ki sugárterhelésnek.

Nem véletlenül rendelt vissza. Azért, hogyha nem javul a helyzet, akkor végezhessen további vizsgálatokat, és módosíthasson a terápián. Te nem mentél vissza, pedig rosszabbul vagy, és most az orvost szidod, hogy miért nem látta előre, hogy mi lesz.

Azt javaslom menj vissza holnap hozzá, bár ha ennyire képben vagy, hogy bírálhatod a terápiás módszerét, minek mentél el hozzá?

2014. szept. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jah, mert a röntgen látja ám, hogy vírusod van vagy baktériumod... Atyavilág...

Szarul voltál, kaptál antibiotikumot, mert egyrészt jó eséllyel bakteriális fertőzés, másrészt meg ha nem is az, legalább a szövődményeket megelőzi.

Mire ment volna egy laborral? Jah, megállapította volna, hogy JÉÉÉÉÉÉ, magas a fehérvérsejtszámod meg a süllyedésed, milyen baromi érdekes, ezt látatlanban is megmondom, nem kell hozzá labor.

És ha van egy tüdőgyulladásos akkor mit kapsz? AB-t. Kaptál? Kaptál. Problem?


Nyilván azért mondta, hogy menjél vissza, hogy ha nem javul, akkor ad mást, vagy elküld további vizsgálatra.

Minden szaros köhögéssel nem fognak RTG-t csinálni, mert minek? Tök felesleges sugárterhelés.

2014. szept. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hú hogy èn milyen hülye vagyok? ! XD AHHH nemár ... legalább olvassátok végig. Először csütörtökön voltam nála. Onnantol szedek napi 3 szem 1000 mg os amoxicilint, meg kèt szem 600 mg os ibuflamot. Már akkoris fájt a hátam mellkasom, csak nem annyira, az súlyosbodott, míg az arc fájdalom elmúlt két nap alatt ( tele voltam takonnyal mint minden megfázáskor). A hátfájás köhögès lett rosszabb, és nem szünt meg a láz, ezèrt MENTEM VISSZA HÉTFŐN. Akkor már szerintem indokolt lett volna egy röntgen. Mellesleg a tüdőgyulladás is lehet virusos nem csak bakteriális, sőt influenza szövődménye is lehet, ahogyan az agyhártya gyulladás is, és mivel k.vára nem vagyok jobban, nyilván ba vagyok sz.va tőle. Csak annyira nem vagyok jobban, hogy mig kèt napja még azért enni tudyam valamit, ma már semmit, ès egész nap aludtam ki se tudtam kelni az ágyból. A kérdésem csak az volt van e esély, hogy ez csütörtökig jobb legyen, vagy esélytelen. .. mer nem úgy néz ki hogy javulna.
2014. szept. 9. 17:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó, ne haragudj, de nem volt egyértelmű, hogy hétfőn vissza is mentél. Akkor már valóban kellett volna kérnie egy röntgent, ebben igazad van. Kaptál másik gyógyszert egyébként?
2014. szept. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Semmi gond :) Igen kaptam egy mucosolvan nevű köptetőt, amitől tegnap rendesen paráztam,mert nagyon fulladtam tőle, viszont mára mintha tènyleg szaggatnâ felfele a dolgokat. Remènykedem. A hátam az nagyon fáj az tuti, momentán a fejem is, de az lehet az erős gyogyszerektől is. Ès eszemben sincs megkèrdőjelezni az orvosom szaktudását, csak azèrt úgy gondolom, hogy 5 nap antibiotikum után ha nem javul a helyzet, azèrt kicsit rèszletesebb vizsgálat kène minthogy belenéz a számba meg meghallgatja a hátam oszt csá... De lehet hogy tèvedek, nem vagyok orvos.
2014. szept. 9. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!