Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy 20 évesen...

Lehetséges, hogy 20 évesen érszűkületem van? Nagyon félek :- (

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves srác vagyok. Életemben egy szál cigit sem szívtam el, viszont az utóbbi időben nagyon mozgásszegény életmódot éltem és egészségtelenül táplálkoztam. 3 év alatt felszedtem kb 20 kilót, jelenleg 95 kg vagyok, ami elég sok a 175 cm magasságomhoz.

Tavaly nem jártam egész évben iskolában, viszont most szeptemberben elkezdtem járni egyetemre. A villamostól kb 10 percet kell gyalogolnom. 5 perc gyaloglás után rettenetesen fáj a lábam, egész pontosan a vádlim.

Az interneten több órán keresztül keresgéltem ebben a témában, és arra jutottam, hogy 2. stádiumú érszűkületem van.


Kérdéseim:

1. Lehetséges ez ilyen fiatalon? :(

2. Életmód változtatással (mozgás minden nap, helyes táplálkozás) megállítható vagy visszafordítható?

3. Szerintetek forduljak orvoshoz? Vagy lehet, hogy csak azért fáj a lábam, mert nem vagyok hozzászokva a mozgáshoz?



2014. szept. 12. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, igazából az érelmeszesedés kb. mindenkiben elkezdődik 20 éves kor körül, de tüneteket még dohányosoknál is jellemzően csak később okoz. Szerintem 20 évesen elég valószínűtlen, de el kell menni dokihoz (mondjuk az érsebészetre), és ott megvizsgálnak.

Fogynod mindenképpen kellene, és persze a mozgás sem ártana.

2014. szept. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, mostmár mindenképp fogok mozogni minden nap, és megpróbálok egészségesen táplálkozni, csak annyira félek, hogy már késő... :(
2014. szept. 12. 19:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Dehogy késő. A te korodban még sok minden visszafordítható. Menj orvoshoz!
2014. szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!